Nagonka na Lewandowskiego. "Bezwstydne, skandaliczne zachowanie. Bayern ma tylko jedno wyjście"

Niemieckie media wzięły na celownik Roberta Lewandowskiego. - W skandaliczny sposób wywarł presję na Bayernie. Odejdzie z klubu nie jako legenda, a jako chłodny, wyrachowany profesjonalista. Bayern ma tylko jedno wyjście - pisze Tilmann Mehl z portalu augsburger-allgemeine.de.

Robert Lewandowski publicznie wyraził swoje zdanie na temat przyszłości w Bayernie Monachium. Kapitan reprezentacji Polski ogłosił, że jego czas w klubie dobiegł końca. - Po tym, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach, nie wyobrażam sobie dalszej współpracy - mówił na konferencji prasowej podczas zgrupowania drużyny narodowej.

Zobacz wideo

Niemcy krytykują Roberta Lewandowskiego za wymuszanie na Bayernie transferu na rok przed zakończeniem jego umowy. "Z tego powodu wielu kibiców, którzy w ostatnich latach traktowali Lewandowskiego z wielkim uznaniem i szacunkiem, teraz z irytacją machają mu na pożegnanie" - pisał w czwartek portal web.de.

Mehl: Lewandowski w skandaliczny sposób wywarł presję na Bayernie

"Bayern ma tylko jedno wyjście" - sugeruje Tilmann Mehl z portalu augsburger-allgemeine.de, który zachowanie Lewandowskiego nazwał "skandalicznym sposobem wywarcia presji na Monachium". - Lewandowski zawsze miał jasny plan na swoją karierę. Z polskiej ligi miał wybić się przez szanowany na arenie międzynarodowe klub (Borussia Dortmund) pod topowy adres (Bayern Monachium), by ostatecznie wylądować w Madrycie. Nie wyszło z transferem do Realu. Teraz jednak pod koniec kariery może znaleźć porównywalnego pracodawcę. Nieważne, czy to Barcelona czy Madryt, najważniejsza jest chwała - zaznacza niemiecki dziennikarz.

- Zahavi może zbliżyć się do opisu "chciwej piranii", przypisanej mu przez Hoenessa. Bez chęci Lewandowskiego do zmiany klubu nie podjąłby działań. Opowiedział Lewandowskiemu, jak takie transfery są realizowane. O tym, że o względach finansowych nie powinien mówić publicznie, a jedynie podkreślać brak uznania. Że podstawy zaufania są już tak zniszczone, że dalsza współpraca nie jest możliwa. I właśnie tak się stało - dodaje Mehl.

"Lewandowski odejdzie jako chłodny, wyrachowany profesjonalista"

- Lewandowski bezwstydnie wywarł presję na Bayernie, mówiąc, że jego czas w Bayernie to już historia. Jednostronnie zerwał relację. Bayernu nie stać na wypłatę 20 milionów pensji dla niezadowolonego gracza i zrezygnować z 40 milionów za transfer. Lewandowski opuści Bayern, ale nie odejdzie jako legenda, ale jako chłodny, wyrachowany profesjonalista - zakończył.

Więcej o:
Copyright © Agora SA