Mueller ostrzega Lewandowskiego. Dał przykład Ribery'ego. On też chciał odejść

- Pamiętam jak w 2009 roku Franck Ribery chciał odejść do Realu Madryt, a potem grał w Bayernie jeszcze przez dekadę - powiedział Thomas Mueller, odnosząc się do słów Roberta Lewandowskiego, który zadeklarował chęć odejścia z Bayernu Monachium. Niemiec w rozmowie z "Kickerem" stwierdził, że w kolejnym sezonie nadal razem z Polakiem może stanowić o sile ofensywnej zespołu.

Robert Lewandowski wykorzystał okazję i podczas konferencji prasowej otwierającej zgrupowanie reprezentacji Polski zakomunikował otwarcie światu, że nie zamierza dłużej grać dla Bayernu Monachium. - Na dziś pewne jest, że moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po ostatnich miesiącach nie wyobrażam sobie dalszej współpracy - powiedział w poniedziałek Lewandowski.

Zobacz wideo

Thomas Mueller przestrzega Lewandowskiego? "Klub jest zawsze ważniejszy od piłkarzy"

33-latka łączy się przede wszystkim z transferem do FC Barcelony. Piłkarz miał już osiągnąć pełne porozumienie z hiszpańskim gigantem w kwestii kontraktu indywidualnego. Wciąż możliwe są inne scenariusze, choćby taki, że Polak zostanie w Bayernie Monachium. Niemcy upierają się nadal, że ich najskuteczniejszy gracz nie jest na sprzedaż.

Stadion Rakowa CzęstochowaStadion kategorii trzeciej. Raków cieszy się z decyzji UEFA

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Na temat sytuacji Roberta Lewandowskiego wypowiedział się jego klubowy kolega, Thomas Mueller. Niemiec udzielił obszernego wywiadu dla "Kickera". Uważa, że historia Lewandowskiego w Bayernie niekoniecznie dobiegła końca. 

- Pamiętam jak w 2009 roku Franck Ribery chciał odejść do Realu Madryt, a potem grał w Bayernie jeszcze przez dekadę - stwierdził 32-latek. Czyżby doświadczony piłkarz przeczuwał zatem, że klub zatrzyma jego partnera z ataku siłą? Mueller jest pewny, że chciałby w dalszym ciągu występować u boku Lewandowskiego. 

- Nasza relacja na boisku jest znana, ale to może się zmienić, bo w piłce zdarzają się takie rzeczy. Jest przerwa między sezonami. Chciałbym grać z Lewandowskim nadal, choć nie jestem pewien, jaka będzie jego przyszłość - powiedział. - Jeśli jednak zostanie w Bayernie do 1 września, to jestem pewien, że tak jak inni piłkarze będzie grał w nowym sezonie jak najlepiej. Słaba gra to rzecz, która nie zadowala nikogo. Klub jest zawsze ważniejszy od nas piłkarzy - dodał na zakończenie Niemiec

Czesław Michniewicz najlepszym selekcjonerem w XXI wieku. Liczby nie kłamiąCzesław Michniewicz najlepszym selekcjonerem w XXI wieku. Liczby nie kłamią

Więcej o: