Bayern wycenił Lewandowskiego. "To minimum". Dla Barcelony za drogo?

"Szefowie Bayernu nawet nie myślą o sprzedaży Lewandowskiego za mniej niż 40 milionów euro - poinformował Christian Falk, dziennikarz "Sport Bild", autor książki "FC Bayern. Nieopowiedziane historie piłkarskiej superpotęgi". Jest jeszcze jeden warunek, aby monachijczycy sprzedali Polaka.

Robert Lewandowski przekonuje, że jego historia z Bayernem dobiegła końca. I dodaje, że transfer będzie dobrym rozwiązaniem dla obu stron. I choć władze Bayernu twierdzą, że nie chcą go sprzedać, to wiele wskazuje, że to był ostatni sezon Polaka w Monachium.

Tolisso odchodzi z Bayernu z przytupem: Nagelsmann ma niewiele do powiedzeniaTolisso odchodzi z Bayernu z przytupem: Nagelsmann ma niewiele do powiedzenia

Napastnik chętnie dołączyłby do Barcelony, ale ona na razie nie ma pieniędzy, by zakontraktować. Podobno złożyła już ofertę, ale 32 miliony euro nie przekonały władz Bayernu. A jaka suma sprawi, że Bayern rozważy propozycję?

"Szefowie Bayernu nawet nie myślą o sprzedaży Lewandowskiego za mniej niż 40 milionów euro i bez odpowiedniego zastępstwa" - poinformował Christian Falk, dziennikarz "Sport Bild", autor książki "FC Bayern. Nieopowiedziane historie piłkarskiej superpotęgi".

A to oznacza, że transfer jednak jest możliwy. Serwis 2playbook.com donosi, że Barcelona ma sprzedać 49 procent udziałów w spółce "Barca Licensing&Merchandising", a także 25 procent przyszłych przychodów z praw telewizyjnych z La Ligi po to, by zakontraktować Lewandowskiego.

Robert Lewandowski"To idealne rozwiązanie". Lothar Mathaus ma plan, jak załatać dziurę po Lewandowskim

Drugi warunek też jest spełniony, bo Bayern ma już następcę na oku. A jest nim Sadio Mane. "L'Equipe" informowało, że mistrzowie Niemiec są gotowi przeznaczyć na jego transfer 30 milionów euro. Mane, którego kontrakt z Liverpoolem wygasa w czerwcu 2023 roku, ma być ponoć otwarty na taki ruch. 

Sadio Mane trafił do Liverpoolu w lipcu 2016 roku z Southampton. Od tamtego czasu w koszulce klubu z Anfield rozegrał 269 meczów, w których strzelił 120 goli i zanotował 48 asyst. W sezonie 2021/22 jest drugim najlepszym strzelcem swojej drużyny (23 bramki), ustępując tylko Mohamedowi Salahowi (31 goli).

Ale nie wszyscy uważają, że Bayern powinien pożegnać się z Lewandowskim

"Robert Lewandowski chce odejść do Barcelony. I co z tego?" - tak zaczyna swój felieton w "Bildzie" Matthias Bruegelmann.

- Nie mogę już słuchać tego zdania: "Nie ma sensu zatrzymywać zawodnika wbrew jego woli". To akurat ma sens! Mam nadzieję, że Bayern wykorzysta sprawę Lewandowskiego jako okazję do pokazania, że w piłce nożnej kontrakty wciąż są coś warte. [...] Po trudnym sezonie Kahn i Salihamidzić mogą okazać się wielkimi wygranymi tego lata transferowego. Zatrzymanie Lewandowskiego i zakup gwiazdy Liverpoolu Sadio Mane? To byłoby w stylu Bayernu! Żaden klub na świecie nie miałby do zaoferowania lepszej ofensywy - uważa Bruegelmann.

Więcej o: