Bayern Monachium rezygnuje z de Ligta, ale chce kupić inną gwiazdę Ajaxu. To on strzelił dwa gole Realowi

Wszystko wskazuje na to, że Mathhijas de Light dołączy latem do FC Barcelony, bowiem z transferu obrońcy zrezygnował Bayern Monachium. Niemiecki gigant chciałby jednak pozyskać inną gwiazdę Ajaxu Amsterdam - Hakima Ziyecha.
Zobacz wideo

FC Barcelona jest obecnie najpoważniejszym kandydatem do pozyskania obrońcy Ajaxu Amsterdam – Matthijsa de Ligta. Kapitan holenderskiej drużyny miałby wzmocnić hiszpańskiego giganta już latem. Przypomnijmy, że „Duma Katalonii” niedawno kupiła innego piłkarza Ajaxu – Frenkiego de Jonga. Kwota transferu zamknęła się w 75 milionach euro i jak podaje hiszpański dziennik „Sport” Barcelona zaoferowała za de Ligta nieco mniejszą sumę. 

Bayern Monachium zrezygnował z de Ligta i jest poważnie zainteresowany transferem Hakima Ziyecha

Z wyścigu o de Ligta zrezygnował już Bayern Monachium. Według „Sportu” mistrzowie Niemiec skierowali swoje zainteresowanie w stronę innej gwiazdy Ajaxu – Hakima Ziyecha. Marokańczyk od dłuższego czasu jest łączony z wielkimi europejskimi klubami, a po kapitalnych występach w Lidze Mistrzów (dwa gole w pojedynkach z Realem Madryt) jego transfer wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. 

 

Jeszcze przed zakończeniem obecnego sezonu Bayern potwierdził pozyskanie Benjamina Pavarda (za 35 milionów euro) i Lucasa Hernándeza (80 milionów euro).

Kontrakt Ziyecha z Ajaxem obowiązuje do czerwca 2021 roku. Ofensywny pomocnik dołączył do amsterdamskiego zespołu w 2016 roku – od tego momentu wystąpił w 116 meczach i strzelił 37 goli. Portal transfmermarkt.de wycenia 26-letniego piłkarza na 35 milionów euro. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA