Tottenham ustalił cenę za swoją gwiazdę. Real Madryt będzie musiał wydać 150 milionów euro

Premier League 2018/2019. Gdyby Real Madryt zdecydował się na transfer pomocnika Tottenhamu - Christiana Eriksena - musiałby naprawdę głęboko sięgnąć do kieszeni. Władze angielskiego klubu chciałby otrzymać za piłkarza 150 milionów euro.
Zobacz wideo

Christian Eriksen to jeden z najważniejszych piłkarzy w kadrze Tottenhamu Hotspur. Duńczyk, obok Harry'ego Kane'a, Delle Alliego czy Sona Heung-mina, decyduje o sile „Kogutów”, którzy już od kilku sezonów zadomowili się w czołówce Premier League.

Christian Eriksen na celowniku Realu Madryt. Władze Tottenhamu ustaliły cenę za piłkarza

Gdy do Realu Madryt powrócił Zinedine Zidane stało się jasne, że kadrę „Królewskich” czeka rewolucja. Wśród gwiazd, jakie łączone są z hiszpańskim gigantem, wymienia się także duńskiego pomocnika.

Jeśli „Los Blancos” zdecydowaliby się na pozyskanie Eriksena, którego kontrakt z angielskim klubem wygasa dopiero za rok, musieliby liczyć się z ogromnym wydatkiem. Według „Daily Mirror” prezes Tottenhamu – Daniel Levy – chciałby otrzymać za 27-latka aż 130 milionów funtów, czyli około 150 milionów euro. Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Eriksen odrzucił propozycję nowej umowy z Tottenhamem. 

 

Reprezentant Danii dołączył do londyńskiego zespołu w 2013 roku. Ajax Amsterdam otrzymał wtedy za piłkarza 13,5 miliona euro. Eriksen zagrał w tym sezonie w 39 spotkaniach, strzelił 9 goli i zanotował 13 asyst. W sumie, w koszulce Tottenhamu wybiegał na boisko już 265 razy. 

Więcej o: