Legenda Bayernu Monachium broni Roberta Lewandowskiego. "Gó***o prawda"

Dieter Hoeness, legendarny napastnik Bayernu Monachium, broni Roberta Lewandowskiego. Brat Uliego Hoenessa odniósł się do słów Dietmara Hamanna. - To gó**o prawda - stwierdził.
Zobacz wideo

Dietmara Hamanna nie przestaje krytykować Roberta Lewandowskiego. Były piłkarz Bayernu Monachium, Liverpoolu, a obecnie ekspert "SKY" uważa, że Polak jest problemem mistrza Niemiec. - Kiedyś uważałem, że Lewandowski mógłby być ciut mniej egoistyczny. Oczywiście, napastnik musi cechować się zdrowym egoizmem, inaczej nie strzeliłby 195 goli. Uważałem jednak, że Robert powinien być troszkę bardziej graczem zespołowym. Ale od tego sezonu właśnie taki jest! Jego mowa ciała stała się bardzo pozytywna. Robi wszystko jak należy, jest jednym z kapitanów, liderów. Dlatego uważam, że słowa Hamanna w tym momencie to gó** prawda - powiedział Dieter Hoeness, cytowany przez "Super Express".

Robert Lewandowski z nowym kontraktem?

Władze Bayernu zaproponowały Polakowi ofertę przedłużenia kontraktu o dwa lata, do 2023 roku - informuje "Bild". Duży wpływ na decyzję o nowej ofercie dla Lewandowskiego - czytaj: na decyzję o podwyżce dla Lewandowskiego, który i tak jest już najlepiej opłacanym piłkarzem Bundesligi - ma fakt, że mistrzowie Niemiec chcą pozyskać Timo Wernera z RB Lipsk. Bayern chce tym samym wysłać sygnał do Polaka, że to on nadal ma być napastnikiem numer 1. Niemiec dołączy do zespołu z Bawarii najpóźniej w 2020 roku, gdy kończy się jego kontrakt w Lipsku. Napastnik miałby być nie następcą Polaka, a jego wsparciem w ofensywie.

Lewandowski jest obecnie zdecydowanie najlepszym napastnikiem mistrza Niemiec. Bez jego bramek drużyna prowadzona przez Niko Kovaca nie miałaby żadnych szans na walkę o trofea w lidze i Europie. W bieżącym sezonie Polak zdobył już 27 bramek, jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi (15 goli) oraz Ligi Mistrzów (8 bramek).

Więcej o: