Bayern chce wyjaśnić przyszłość Roberta Lewandowskiego. Zrobił już pierwszy krok

Robert Lewandowski na dłużej w Bayernie? Działacze mistrzów Niemiec zaproponowali Polakowi ofertę przedłużenia kontraktu o dwa lata, do 2023 roku.
Zobacz wideo

Jak podaje "Sport Bild", Robert Lewandowski miał dostać od klubu ofertę przedłużenia dotychczasowej umowy, wygasającej w 2021 roku. Sam Polak też od początku obecnego sezonu wysyłał sygnały, że wyobraża sobie zostanie w Bayernie na jeszcze dłużej. Odkreślił w ten sposób wydarzenia poprzednich miesięcy, gdy menedżer Pini Zahavi za wszelką cenę starał się znaleźć dla niego nowy klub. To pogorszyło relacje Lewandowskiego z szefami i kibicami Bayernu, ale nieporozumienia zostały wyjaśnione w lecie 2018. Wtedy też Zahavi pierwszy raz został zaproszony przez szefów klubu do rozmów o ułożeniu współpracy na przyszłość. 

Zdaniem "Sport Bild", duży wpływ na decyzję o nowej ofercie dla Lewandowskiego - czytaj: na decyzję o podwyżce dla Lewandowskiego, który i tak jest już najlepiej opłacanym piłkarzem Bundesligi - ma fakt, że mistrzowie Niemiec chcą pozyskać Timo Wernera z RB Lipsk. Bayern chce tym samym wysłać sygnał do Polaka, że to on nadal ma być napastnikiem numer 1. Niemiec dołączy do zespołu z Bawarii najpóźniej w 2020 roku, gdy kończy się jego kontrakt w Lipsku. Napastnik miałby być nie następcą Polaka, a jego wsparciem w ofensywie.

Lewandowski jest obecnie zdecydowanie najlepszym napastnikiem mistrza Niemiec. Bez jego bramek drużyna prowadzona przez Niko Kovaca nie miałaby żadnych szans na walkę o trofea w lidze i Europie. W bieżącym sezonie Polak zdobył już 27 bramek, jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi (15 goli) oraz Ligi Mistrzów (8 bramek). 

Więcej o: