Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Historyczny transfer Grosickiego. Sprawą Polaka zajmie się specjalna komisja

Ostateczna decyzja w sprawie transferu Kamila Grosickiego do Nottingham Forest zapadnie w czwartek. Sprawą zajmie się specjalna komisja.

Wciąż nie wiadomo, w jakiej drużynie będzie występował Kamil Grosicki w najbliższych miesiącach. Polak w ostatnim dniu letniego okna transferowego walczył o przejście z West Bromwich Albion do Nottingham. Zdaniem angielskich mediów, miało dojść do spóźnienia się z przesłaniem dokumentów o 21 sekund.

Zobacz wideo Grosicki: Brzęczek jest bardzo dobrym trenerem. Nie może być takiej nagonki na niego

Co dalej z Kamilem Grosickim?

Jak informuje portal meczyki.pl, sprawą transferu Grosickiego zajmie się w czwartek Komisja Arbitrażowa. Tego dnia wyda też decyzję. Na ten moment Polak pozostaje zawodnikiem WBA, choć nie został przez klub zgłoszony do rozgrywek Premier League.

WBA podjęło decyzję ws. Kamila Grosickiego! Został skreślonyWBA podjęło decyzję ws. Kamila Grosickiego! Został skreślony

- W minionym tygodniu Polak rozmawiał ze Slavenem Biliciem, który stwierdził, że w razie niepowodzenia transferu do The Championship klub wciągnie go na listę na jego prośbę. Kamil jest w zawieszeniu nie ze swojej winy. My zrobiliśmy wszystko dobrze. To kluby i liga muszą ostatecznie rozwiązać tę sprawę - twierdzi cytowany przez portal meczyki.pl Jerzy Kopiec, agent Grosickiego. 

21 sekund, które może zdecydować o przyszłości Grosickiego. Czy nowy klub zdążył z transferem?21 sekund, które może zdecydować o przyszłości Grosickiego. Czy nowy klub zdążył z transferem?

Kluczowa decyzja w tym tygodniu

Nie wiadomo, jak ostatecznie zakończy się sprawa z Grosickim, ale wiadomo, że ma charakter historyczny. W czwartek miną dwa tygodnie od ostatniego dnia okna transferowego w Anglii. Jeżeli komisja zablokuje transfer Polaka, to przez ostatnie decyzje władz West Bromu, Kamil Grosicki może już nie wystąpić w żadnym spotkaniu co najmniej do najbliższego zimowego okienka transferowego. A nawet jeśli West Bromwich wciągnie go na listę, to nie wiadomo, czy Grosicki w rzeczywistości zagra, bo w tym sezonie wystąpił raptem przez 55 minut w Pucharze Ligi Angielskiej.