Nowe informacje ws. transferu Kamila Grosickiego! Nottingham Forest znalazło kruczek prawny

Prawnicy Nottingham Forest prowadzą rozmowy ws. transferu Kamila Grosickiego powołując się na "niejasność zasad". Jak donosi Steve Madeley, dziennikarz "The Athletic" West Bromwich Albion może jedynie czekać na rozwój wydarzeń między klubem z Championship a EFL.

W ostatnich dniach informowaliśmy, że w najbliższych czasie The Football Association ma rozpatrzyć odwołanie ws. transferu Kamila Grosickiego do Nottingham Forest po tym, jak władze klubu spóźniły się ze złożeniem dokumentów o 21 sekund. Oficjalna decyzja wciąż nie zapadła, a jak podają media, prawnicy klubu z Championship szukają luki prawnej, która pozwoliłaby sfinalizować transakcję. 

Zobacz wideo Marek Papszun tłumaczy tajemnice sukcesu Rakowa. "Polska jest zacofana w szkoleniu" [SEKCJA PIŁKARSKA #68]
Prawnicy Forest starają się przekonać EFL do zatwierdzenia wypożyczenia Kamila Grosickiego. Mimo złożenia dokumentów z 21-sekundowym opóźnieniem w Forest wierzą, że otrzymają zgodę, ponieważ nadal była godz. 17:00, a nie 17:01. Wygląda na to, że stawiają na niejasność zasad

- napisał w mediach społecznościowych dziennikarz "The Athletic".

Kamil Grosicki wciąż czeka na decyzję angielskiej federacji. Nottingham Forest szuka wyjścia z sytuacji

Sytuacja Kamila Grosickiego robi się coraz bardziej nerwowa. W ostatnich dniach West Bromwich Albion podjęło decyzję o usunięciu reprezentanta Polski z listy zawodników powołanych do gry w Premier League. Okazuje się, że władze klubu w kwestii wypożyczenia 32-letniego skrzydłowego mają związane ręce, a wszystko musi się rozstrzygnąć na linii Nottingham Forest - EFL. 

Bilić ma nadzieję dowiedzieć się dzisiaj, czy wypożyczenie Kamila Grosickiego do Forest zostało zaakceptowane, ale sprawa jest poza zasięgiem Albionu. Wszystko rozstrzygnie się między prawnikami Forest, a EFL

- dodał w czwartkowe popołudnie Steve Madeley. 

- Nie wiem o niczym nowym. Nie jestem też pewien, jak długo będziemy musieli czekać. Mam nadzieję, że będzie to dla nas dobra wiadomość - tak transfer Kamila Grosickiego do Nottingham Forest skomentował w czasie przedmeczowej konferencji Chris Hughton, który przejął klub już w trakcie trwania sezonu.

Sam piłkarz nie zabrał oficjalnego stanowiska w sprawie. Jedyne co zrobił, to dodał w mediach społecznościowych wpis z uniesionym kciukiem w górę i podpisem: "Będzie dobrze". Jednak jeżeli angielska federacja zablokuje transfer Polaka, to przez ostatnie decyzje władz West Bromu, Kamil Grosicki może już nie wystąpić w żadnym spotkaniu co najmniej do najbliższego okienka transferowego. 

Więcej o: