Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jamie Vardy królem strzelców Premier League. Pobił rekord Didiera Drogby!

Jamie Vardy stał się najstarszym piłkarzem w historii Premier League, który zdobył koronę króla strzelców. Napastnik Leicester City przebił w sezonie 2019/2020 Didiera Drogbę, który dotychczas zajmował pierwsze miejsce w rankingu.

Jamie Vardy strzelił w bieżącym sezonie Premier League 23 gole, które zapewniły mu tytuł króla strzelców. Napastnik Leicester City zdobył nagrodę, mając 33 lata i 197 dni. Dotychczas najstarszym królem strzelców ligi był Didier Drogba, który w sezonie 2009/2010 mając 32 lata i 59 dni strzelił w barwach Chelsea FC 29 goli.

Zobacz wideo Timo Werner w Chelsea. "Mógł przemówić do niego projekt Lamparda"

- To wspaniałe indywidualne osiągnięcie. Nie byłoby nas tu, gdzie jesteśmy bez jego jakości oraz goli. Praca z nim to przyjemność, ma niesamowitą mentalność. To ogromne wyróżnienie i wszyscy jesteśmy z niego zadowoleni - powiedział Brendan Rodgers, szkoleniowiec Leicester City.

Jamie Vardy nowym najstarszym królem strzelców w Premier League

Gole 33-letniego Anglika stanowią 1/3 wszystkich bramek ligowych Leicester City. Mistrz Anglii z 2016 roku zdobył ich ogólnie w Premier League 67. W klasyfikacji strzelców Jamie Vardy wyprzedził o jedno trafienie Pierre'a-Emericka Aubameyanga z Arsenalu oraz Danny'ego Ingsa z Southampton. 

Trafienia Jamie'ego Vardy'ego nie pomogły jednak zakwalifikować się Leicester City do Ligi Mistrzów. Finalnie ekipa z King Power Stadium zajęła 5. miejsce w tabeli Premier League, tracąc cztery punkty do Chelsea, która zajęła miejsce gwarantujące awans.