Niezrozumiałe decyzje sędziego. Natychmiastowa reakcja władz Ekstraligi

Remigiusz Substyk nie będzie sędziował żadnego meczu PGE Ekstraligi do końca sezonu 2020. Władze żużla w Polsce podjęły jednogłośną decyzję tuż po zakończeniu spotkania między GKM-em Grudziądz a Stalą Gorzów Wielkopolski. Powodem odwołania jest szereg niezrozumiałych decyzji sędziego.

O odwołaniu Remigiusza Sybstyka poinformował na swoim profilu twitterowym prezes PGE Ekstraligi, Wojciech Stępniewski. Mecz w Grudziądzu zapisze się w historii polskiego żużla z powodu sprzecznych ze sobą decyzji. Zarząd ligi poinformował również o zmianach w zbliżających się zawodach Złotego Kasku.

Uprzejmie informuję, że Zarząd EŻ podjął decyzję w trybie pilnym, iż Pan Remigiusz Substyk nie będzie sędziował meczów PGE Ekstraligi do końca sezonu 2020.

- czytamy w krótkim oświadczeniu Wojciecha Stępniewskiego. 

Żużlowa rywalizacja w PGE Ekstralidze przejdzie do historii. Natychmiastowa reakcja ligi

Podczas meczu GKM-u Grudziądz ze Stalą Gorzów Wielkopolski kibice przypatrywali się pracy komisarza toru Jacka Woźniaka, który fotografował przygotowanie podłoża do wyścigów. Nierówności naprawiano ciągnikiem, jednak finalnie Remigiusz Substyk uznał, że tor nie spełnia odpowiednich warunków i zdecydował się zakończyć mecz po dziewięciu rundach. Niezrozumiałe decyzje podejmował również przy wykluczaniu zawodników po wypadkach. 

Odmienne zdanie na temat przygotowania toru miał członek Rady Nadzorczej MrGarden GKM-u Grudziądz, Zdzisław Cichoracki, który po spotkaniu zaznaczył, że warunki atmosferyczne w trakcie wyścigów nie są winą organizatorów oraz wpływają na stan nawierzchni. Mimo wszystko nie wpłynęło to na ostateczny wynik spotkania. Dodatkowo zauważył, że sędzia podczas prac nie wykorzystał pełnych możliwości sprzętu dostępnego w klubie. 

- Proszę mi wierzyć, że tor był przygotowany perfekcyjnie. To nie nasza wina, że przed i w trakcie meczu trzy razy spadł deszcz i to naturalne, że nieco pogorszył stan nawierzchni - cytuje Zdzisława Cichorackiego "Przegląd Sportowy" - Mamy w klubie trzy traktory i dwie polewaczki. Sędzia jednak uznał, że do prac wystarczy tylko jeden z nich. My nie mogliśmy się sprzeciwić i pokornie wykonywaliśmy jego polecenia, choć nieco się oczywiście dziwiliśmy - dodał członek rady. 

Kilka minut po zakończeniu spotkania PGE Ekstraligi władze opublikowały wpis o zmianach wprowadzonych w lidze. Odwołanie Remigiusza Substyka do końca sezonu 2020 objęło również poniedziałkowy finał Złotego Kasku w Bydgoszczy.

W związku z dzisiejszymi wydarzeniami podczas meczu w Grudziądzu GKSŻ podjęła decyzję o zmianie sędziego jutrzejszych zawodów Złotego Kasku

- dodał przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański. 

Więcej o: