Jamie Vardy

Angielski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Leicester City oraz w reprezentacji Anglii. W 2016 roku zdobył mistrzostwo Anglii, a sam był wicekrólem strzelców Premier League.
Data urodzenia: 11.01.1987
Miejsce urodzenia: Sheffield, Anglia
Wzrost: 1,78 m
Facebook: facebook.com/public/Jamie-Vardy
Twitter: twitter.com/vardy7
Instagram: instagram.com/vardy7/

Przebieg kariery

Trudno to sobie wyobrazić, ale Jamie Vardy, mistrz Anglii z 2016 roku, reprezentant kraju i wicekról strzelców Premier League, jeszcze w wieku 26 lat nie miał na sowim koncie meczu w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Vardy rozpoczynał karierę w 2007 roku w Stocksbridge Park Steels. Zespół ten występował na poziomie ósmej klasy rozgrywkowej! Vardy spędził tam trzy lata. Następnie trafił do Halifax Town, gdzie w 37 meczach, strzelił 27 goli. Szósty poziom rozgrywkowy również okazał się dla niego zbyt łatwy, więc w sezonie 2011/12 sprawdził się w trzeciej lidze. Grając w Fleetwood Town zdobył 31 bramek w 36 meczach. Od 2012 roku jest zawodnikiem Leicester City. W barwach "Lisów" początki Vardy’ego nie były najlepsze i wielu kibiców twierdziło, że to jednak za wysokie progi dla Anglika, ale ten się tym nie przejmował i już w drugim sezonie gry w Leicester pomógł drużynie awansować do Premier League.

Sensacyjny sezon

A później sensacyjnie zdobył mistrzostwo Anglii w 2016 roku. Sam został wicekrólem strzelców ligi, zdobywając 24 bramki. Pobił także rekord Premier League w liczbie meczów z rzędu ze strzelonym golem. Przewodzi w tej klasyfikacji z 11. meczami, wyprzedzając Ruuda van Nistelrooya, który miał tych meczów 10.

Reprezentacja

W reprezentacji Anglii zadebiutował 7 czerwca 2015 w zremisowanym 0:0 meczu z Irlandią. Był także uczestnikiem Euro 2016, ale Anglicy odpali już w 1/8 finału, ulegając reprezentacji Islandii.

Jamie Vardy

Copyright © Agora SA