Wilczek w końcu strzelił i został bohaterem! Pierwszy gol od ponad 150 dni [WIDEO]

Ponad 150 dni minęło od ostatniego gola Kamila Wilczka w barwach FC Kopenhagi. Po kilku miesiącach polski napastnik wreszcie się przełamał i strzelił przeciwko Randers FC.

FC Kopenhaga wygrała w ostatniej kolejce duńskiej ekstraklasy z Randers FC 2:1. Kamil Wilczek spędził na boisku 74 minuty, a swojego szóstego ligowego gola w tym sezonie strzelił już w 10. minucie meczu, wyrównując tym samym wynik spotkania na 1:1. Zespół Polaka na prowadzenie wyszedł niespełna osiem minut później. Warto wspomnieć, że 33-latek został również wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. 

Zobacz wideo Polska nie powinna grać trzema napastnikami? "Bardziej sobie przeszkadzaliśmy niż pomagaliśmy"

Kamil Wilczek zdobywa kolejnego gola. Pierwsze trafienie Polaka od listopada

Kamil Wilczek jest piłkarzem Kopenhagi od początku bieżącego sezonu. Początek rozgrywek należał do szczególnie udanych. 33-letni napastnik zdobył aż cztery bramki w pierwszych trzech meczach ligowych. Dołożył również jedno trafienie w meczu kwalifikacyjnym Ligi Europy przeciwko Piastowi Gliwice. Po raz ostatni Wilczek trafił do bramki przeciwnika 1 listopada 2020 roku. Wtedy FC Kopenhaga wygrała z Lyngby BK 4:2. Zobacz gola Kamila Wilczka:

 

Po tej serii Polak dostawał coraz mniej czasu na boisku, co przełożyło się na bilans bramkowy zawodnika. Od tego czasu napastnik tylko raz wpisał się w statystykę notując jedyną w tym sezonie asystę (23 listopada). W sumie Kamil Wilczek w barwach Kopenhagi pojawił się 22-krotnie. Aktualny kontrakt 33-latka z klubem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. 

W poprzednim sezonie Polak był piłkarzem duńskiego Broendby i tureckiego Goztepe. W pierwszym klubie zagrał w 26 meczach, w których strzelił 20 goli. W drugim zaliczył 14 występów, zdobywając zaledwie jedną bramkę. Wilczek jest 3-krotnym reprezentantem Polski.

Więcej o: