Kamil Wilczek

Polski napastnik występujący wstępujący w duńskim klubie Brondby, a także w reprezentacji Polski. Wilczek został mianowany najlepszym piłkarzem Ekstraklasy w sezonie 2014/5, kiedy zdobywając 20 bramek został również królem strzelców rozgrywek.
Data urodzenia: 01.08.1988
Miejsce urodzenia: Wodzisław Śląski, Polska
Wzrost: 1,86 m

Początek kariery

Kamil Wilczek rozpoczął swoją piłkarską karierę w WSP Wodzisław, skąd trafił do Silesii Lubomia. W 2006 roku wyjechał do Hiszpanii, gdzie reprezentował barwy takich klubów jak: UD Horadada i Elche Ilicitano. Na początku 2009 roku wrócił jednak do Polski i trafił do Piasta Gliwice. Półtora roku później przeniósł się do Zagłębia Lubin, ale jego trzyletnia przygoda z "Miedziowymi" nie była udana (zdobył tylko dwa gole w 49 meczach), więc wrócił do Gliwic.

Podbój Ekstraklasy

Podpisanie kontraktu z Piastem okazało się świetnym ruchem. W sezonie 2014/2015 zdobył tytuł króla strzelców Ekstraklasy, a także miano najlepszego napastnika i zawodnika całych rozgrywek ligowych. Jego menadżer Jarosław Kołakowski załatwił mu transfer do włoskiego Carpi FC. Na Półwyspie Apenińskim nie zdołał zrobić kariery i odszedł do Broendby Kopenhaga, które zapłaciło za niego 700 tysięcy euro. W Danii stał się kluczowym zawodnikiem swojego zespołu dlatego w październiku 2016 roku otrzymał szansę od selekcjonera Adama Nawałki w reprezentacji Polski.

Kamil Wilczek

Copyright © Agora SA