Jacek Magiera wygrywa w debiucie! Zdecydowała kapitalna kontra

Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Jagiellonię Białystok 1:0 w 23. kolejce ekstraklasy. Był to debiut Jacka Magiery w roli trenera wrocławskiej drużyny.

Decydująca bramka meczu padła tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Śląsk Wrocław wyprowadził kapitalny, szybki kontratak, który zakończył się podaniem Mateusza Praszelika i skutecznym strzałem Erika Exposito.

Śląsk wygrał w debiucie Magiery

Jagiellonia Białystok kończyła ten mecz w osłabieniu. W 80. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Maciej Makuszewski. To trzeci mecz z rzędu, w którym piłkarz Jagiellonii wyleciał z boiska. W spotkaniu z Pogonią Szczecin (0:1) spotkało to Błażeja Augustyna i Martina Pospisila, a w meczu z Lechem Poznań (3:2) ponownie Augustyna.

Chociaż gospodarze mieli na boisku jednego piłkarza mniej, to spokojnie mogli uratować w tym meczu punkt. Mogli, jednak w samej końcówce doskonałą interwencją popisał się Michał Szromnik. 28-latek wspaniale odbił uderzenie Tarasa Romanczuka, który chwilę wcześniej w efektowny sposób ograł Konrada Poprawę.

Nazarij Rusyn zawodnikiem Legii WarszawaAbsurdalne tłumaczenie nowego piłkarza Legii. Pogubił się w wyjaśnieniach

Po 23 meczach Śląsk ma na koncie 33 punkty i zajmuje 6. miejsce w tabeli. Jagiellonia ma 28 punktów i zajmuje 12. miejsce. W następnej kolejce białostoczanie podejmą Cracovię, a Śląsk Wrocław Lechię Gdańsk.