Media: Waży się przyszłość trenera z ekstraklasy. "Ma niebawem podjąć decyzję"

Jacek Magiera utrzymał Śląsk Wrocław w ekstraklasie, ale mimo to nie mógł być pewny przyszłości. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazał Marcin Torz. Jego zdaniem trener otrzymał propozycję kontynuowania współpracy i wkrótce ma podjąć decyzję.

Śląsk Wrocław fatalnie spisywał się w bieżącym sezonie i poważnie groził mu spadek. Pod koniec kwietnia działacze klubu zdecydowali się zwolnić Ivana Djurdjevicia. Jego miejsce zajął Jacek Magiera. Był to powrót tego trenera na ławkę wrocławskiego klubu po nieco ponad roku. Magiera szybko wprowadził zmiany i na krótko odsunął od drużyny Erika Exposito. 

Zobacz wideo Grzegorz Krychowiak miał wielkie szczęście. To mogło zakończyć się dużo gorzej

Wyjaśnia się przyszłość Jacka Magiery. "Ma niebawem podjąć decyzję"

Pod wodzą szkoleniowca Śląsk zaczął lepiej się prezentować i odniósł dwa bardzo ważne zwycięstwa z Wisłą Płock (3:1) oraz Miedzią Legnica (4:2). Dzięki temu wydostał się ze strefy spadkowej. W ostatniej kolejce przegrał z Legią 1:3, ale porażkę poniosła również Wisła Płock (0:3 z Cracovią) i ostatecznie to Śląsk utrzymał się w ekstraklasie. Pomimo osiągnięcia celu przyszłość Magiery stała pod znakiem zapytania. Najnowsze informacje w tej sprawie przekazał Marcin Torz. Jego zdaniem Śląsk zaoferował Magierze ofertę pracy również w przyszłym sezonie. "Ma niebawem podjąć decyzję. Wszystko wskazuje na to, że się zgodzi. I bardzo dobrze!" - napisał na Twitterze. 

W związku z utrzymaniem Śląska poznaliśmy komplet spadkowiczów. Do Lechii Gdańsk i Miedzi Legnica dołączyła Wisła Płock. To ogromne rozczarowanie dla tego klubu, który na początku sezonu zajmował miejsca w czołówce tabeli. Fatalna wiosna w wykonaniu drużyny spowodowała, że w przyszłym sezonie ekipa z Płocka będzie rozgrywać mecze w 1. Lidze. 

Nie tylko Magiera. Wyjaśniła się już przyszłość Jana Urbana

Jan Urban, podobnie jak Magiera, wrócił w tym sezonie na ławkę byłego klubu. Mowa o Górniku Zabrze, którego prowadził w zeszłym roku. W trakcie niedawno zakończonych rozgrywek zajął miejsce Bartoscha Gaula. Pod jego wodzą drużyna zaczęła sobie świetnie radzić i ostatecznie zakończyła sezon na szóstym miejscu. Przyszłość Urbana również była niepewna, ale w piątek Górnik poinformował o przedłużeniu z nim współpracy do 2025 roku.

Więcej o: