Sezon 10/11 - to ostatni raz, gdy Polonia Bytom występowała na poziomie ekstraklasy. Wtedy zespół z województwa śląskiego zajął 16. miejsce, a w składzie Polonii występował m.in. Błażej Telichowski, Przemysław Trytko, Mariusz Ujek czy Krzysztof Król. Sezon zaczynał Jurij Szatałow, później jego miejsce zajął Jan Urban, a rozgrywki na ławce trenerskiej kończył Robert Góralczyk. W 2017 roku klub został reaktywowany jako spółka Bytomski Sport Sp. z o.o., a potem pod nazwą Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. Teraz dwukrotny mistrz Polski (ostatni tytuł w 1962 roku - red.) wraca na szczebel centralny.
Po trzech pierwszych kolejkach sezonu Polonia Bytom miała zaledwie trzy punkty i znalazła się w dolnej połowie tabeli. Później Polonia wróciła na zwycięską ścieżkę i od 19. kolejki była liderem w swojej grupie trzeciej ligi. Po 30 meczach bytomianie mieli dziesięć punktów przewagi nad Rekordem Bielsko-Biała i do awansu potrzebowali trzech punktów w czterech ostatnich spotkaniach ligowych. Szansa do zapewnienia tego sukcesu była w 31. kolejce w starciu z Polonią Nysa.
Ten mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Ostatecznie awans bytomian na szczebel centralny stał się faktem, ponieważ Rekord Bielsko-Biała zremisował 3:3 z rezerwami Rakowa Częstochowa. Tym samym Polonia zagra w drugiej lidze po raz pierwszy od sezonu 16/17. W trzech ostatnich kolejkach ligowych jej rywalami będą Carina Gubin (03.06), Pniówek-74 Pawłowice (10.06) oraz LKS Goczałkowice-Zdrój (17.06).
Warto dodać, że od nowego sezonu Polonia Bytom będzie rozgrywać domowe mecze na nowym stadionie. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł ponad 30 mln złotych, a na trybunach będzie mogło przebywać 2200 kibiców. Obiekt położony przy ul. Piłkarskiej będzie spełniał kryteria systemu licencyjnego PZPN oraz UEFA, a jego przewagą będzie nowoczesna, sztuczna murawa. Poprzedni stadion został wybudowany w 1929 roku i przeszedł ostatnią modernizację w 2008 roku.