"Ukochany klub" pyta o Podolskiego. Gwiazda odejdzie z Górnika?

Wciąż nie wiadomo, czy Lukas Podolski pozostanie na następny sezon w Górniku Zabrze. Co prawda były reprezntant Niemiec negocjuje nową umowę z siódmą drużyną Ekstraklasy, ale jednoczesnie nie może narzekać na brak zainteresowania. Jak informuje Interia, jedną z nich jest "ukochany klub" Podolskiego - 1.FC Köln.

Przypomnijmy, Podolski w lipcu 2021 roku podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. Choć na początku były mistrz świata z 2014 niezbyt udanie wkomponował się w drużynę, to z czasem stał się jednym z najlepszych zawodników zespołu. Obecnie kibice 14-krotnego mistrza Polski nie wyobrażają sobie, aby doświadczony napastnik opuścił klub. 

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Podolski może latem odejść z Górnika. Ma mnóstwo ofertPodolski może latem odejść z Górnika. Ma mnóstwo ofert

Sam piłkarz wielokrotnie zarzekał, że chce zakończyć karierę w Górniku Zabrze. Nie jest jednak pewne, czy w przyszłym sezonie również będzie reprezentował barwy śląskiego klubu. Okazuje się, że Podolskim zainteresowana jest ekipa z Bundesligi - 1.FC Köln. Informacje w tej sprawie przekazała Interia.

Według tych doniesień w ostatnim czasie działacze z Niemiec sondowali możliwość pozyskania zawodnika. Podolski w przeszłości występował w drużynie z Kolonii, w latach 1995-2006. Po trzyletnim pobycie w Bayernie Monachium, w 2009 roku wrócił do 1.FC Köln, gdzie grał do 2012 roku.

Transfer Podolskiego byłby szczególnie istotny z punktu widzenia marketingowego. Powrót niemieckiego napastnika ściągnąłby na trybuny RheinEnergieStadion tysiące kibiców. 

Podolski ma oferty z zagranicy. A Peszko ujawnia. Podolski ma oferty z zagranicy. A Peszko ujawnia. "Duża szansa"

Jednak nie tylko niemiecki klub zabiega o względy Podolskiego. Jak podaje serwis WP Sportowe Fakty, były reprezentant Niemiec miał otrzymać też propozycje z amerykańskiej ligi MLS, a także z klubów azjatyckich. Działacze z Zabrza jednak nie ustępują i robią wszystko, by Podolski pozostał w Górniku na kolejny sezon. Podolskiemu już zaoferowano nowy kontrakt. Według Interii w dalszym ciągu jest prawdopodobne, że napastnik pozostanie w PKO Ekstraklasie. 

Lukas Podolski rozegrał w tym sezonie 20 spotkań, w których strzelił 5 goli i zaliczył 3 asysty. Jego Górnik zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 37 punktów i traci sześć punktów do czwartego miejsca, które może dać grę w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. 

Więcej o: