Nie żyje były piłkarz Legii i Polonii Warszawa. Miał 49 lat

Ogromną stratę poniosło w poniedziałek środowisko piłkarskie. W swoim domu w Młodocinie zmarł były piłkarz m.in. Legii Warszawa i Polonii Warszawa Artur Kupiec. Miał 49 lat.

Artur Kupiec urodził się 26 stycznia 1972 roku w Skarżysku-Kamiennej. Był wychowankiem Bronii Radom, a następnie występował między innymi w klubach warszawskich: Legii, Polonii czy Hutniku. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem i prowadził m.in. Broń Radom, czy Siarkę Tarnobrzeg.  

Zobacz wideo Tak Lewandowski rozpoczął kampanię o kolejną Złotą Piłkę. "To jest gra o coś więcej"

Nie żyje Artur Kupiec. Był byłym piłkarzem Legii Warszawa i Polonii Warszawa

Kupiec zmarł w poniedziałkowy poranek 6 grudnia w swoim domu w Młodocinie. Jak donosi "Echo Dnia" były piłkarz źle się poczuł i pomimo reanimacji nie udało się go uratować. Miał zaledwie 49 lat. 

- Można śmiało pisać, że był ikoną klubu, bo mało kto w ostatnich 20 latach zrobił tak wiele dla naszego klubu. Wychowanek Broni. Jako 18-latek przeniósł się do Legii Warszawa. Tam zadebiutował w ekstraklasie, tam miał możliwość grania w europejskich pucharach. Miał bogatą przygodę z piłką. Korona Kielce, Polonia Warszawa, Hutnik Warszawa, Ceramika Opoczno, czy też Mazowsze Grójec. U schyłku swojej kariery postanowił pomóc Broni. Jako grający trener w sezonie 2007/08 awansował z zespołem z piatej...do trzeciej ligi. Po sukcesach w 2012 roku został trenerem Siarki Tarnobrzeg. Potem jeszcze dwukrotnie wracał do Broni. W 2018 roku jeszcze raz wywalczył z Broni Radom. W sumie po raz trzeci. Był też w 2010 roku Najpopularniejszym Trenerem Ziemi Radomskiej. Mówiono o nim wówczas "Król Artur", bo odnosił duże sukcesy! - napisano na oficjalnej stronie internetowej Broni Radom.

Właśnie w Broni Artur Kupiec pracował po raz ostatni. Rozstał się z klubem w sierpniu tego roku. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA