Tyle Świątek zarobiła za wygranie turnieju w Warszawie. Przepaść

Iga Świątek w niedzielę 30 lipca wygrała półfinał i finał turnieju WTA w Warszawie. W ostatnim meczu zagrała z Laurą Siemund i pokonała ją 2:0 (6:0, 6:1). Nagrody w tych rozgrywkach, choć nie są tak okazałe jak na największych zawodach, wciąż robią wrażenie. Ich łączna pula wyniosła ponad milion złotych. Jaka kwota padła łupem Igi Świątek?

Polka w drodze do finału nie miała większych problemów i z każdą rywalką rozprawiała się dość pewnie. Świadczy o tym choćby to, że wszystkie spotkania rozstrzygała już w dwóch setach. Najbliżej przegranej, w którymś z nich była dopiero w półfinale. Yanina Wickmayer (109. WTA) dała radę doprowadzić w nim do tie-breaku.

Zobacz wideo Iga Świątek rozbawiona pytaniem od dziewczynki trenującej tenis. "Mój Boże, też bym chciała się dowiedzieć"

Świątek wygrywa turniej w Warszawie. Ile zarobiła?

Niedługo po dokończeniu spotkania - sobotni półfinał był kontynuowany w niedzielę - Iga Świątek (1. WTA) rozegrała mecz finałowy z Laurą Siegemund (153. WTA). Różnica poziomów była widoczna od samego początku tego starcia. W pierwszym secie Polka zdeklasowała rywalkę i wygrała aż 6:0. Trwał on zaledwie pół godziny. Podobnie sytuacja wyglądała w drugim secie i Świątek znów zwyciężyła, choć tym razem Niemka dała radę zdobyć gema. To jej pierwszy sukces w tych rozgrywkach. Poprzednią edycję wygrała Caroline Garcia, która wtedy wyeliminowała Polkę w ćwierćfinale.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Łączna pula nagród Warsaw Open 2023 wyniosła 259 303 dolary, a więc nieco ponad milion złotych. Za zwycięstwo w finale Iga Świątek otrzymała 34 228 dolarów. To wciąż kwoty robiące wrażenie, ale jednak dużo mniejsze niż te, które można otrzymać na największych turniejach. Za osiągnięcie ćwierćfinału Wimbledonu Iga Świątek otrzymała... 340 tysięcy funtów. To ponad 10 razy więcej niż za wygraną w Warszawie.

Oczywiście to nie pieniądze były główną motywacją Igi Świątek do gry w tych rozgrywkach, a możliwość pokazania się kibicom w Polsce. Ci tłumnie stawili się na meczu finałowym i wypełnili trybuny na kortach warszawskiej Legii. Nie mają czego żałować, bo byli świadkami bardzo pewnego zwycięstwa polskiej tenisistki. 

Nagrody w turnieju WTA w Warszawie:

  • Wygrana -  34 228 dol. (137 095 zł)
  • Finał - 20 226 dol. (81 012 zł)
  • Półfinał - 11 275 dol. (45 160 zł)
  • Ćwierćfinał - 6 417 dol (25 702 zł)
  • II Runda - 4 220 dol. (16 902 zł)
  • I Runda - 2 930 dol. (11 735 zł)
Więcej o: