Michał Żyro blisko nowego klubu! Zaskakujący powrót do ekstraklasy

Michał Żyro w przyszłym sezonie zagra w ekstraklasie, ale wcale nie w barwach Stali Mielec. Były piłkarz m.in. Legii Warszawa czy Pogoni Szczecin ma wzmocnić Piasta Gliwice - poinformował Krzysztof Brommer, dziennikarz "Sportu".
Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

Stal Mielec świętuje wygranie I ligi i powrót do ekstraklasy po 24 latach przerwy. W tym sukcesie bardzo duży udział miał Michał Żyro, który wzmocnił Stal (został wypożyczony na pół roku z Korony Kielce). 27-latek w 14 meczach strzelił sześć goli i zaliczył trzy asysty. Wszystko wskazuje jednak na to, że wróci do ekstraklasy w barwach Piasta, a transfer ma zostać ogłoszony już w najbliższy poniedziałek.

- Lepiej mieć szansę gry w pierwszej lidze, niż siedzieć w rezerwach Korony Kielce. Taką decyzję podjął przecież trener i zarząd. Podobnie było w Szczecinie, gdzie strzeliłem kilka bramek w rezerwach, do których byłem zsyłany. Cierpliwie pracuję, robię swoje. Akurat w Koronie dałem z siebie wszystko i wychodzę z podniesioną głową. Po powrocie z przerwy zimowej została mi przekazana decyzja, że mam sobie szukać klubu. Podjąłem bardzo dobrą decyzję - mówił Żyro w marcu, tłumacząc swoje przenosiny do Stali.

W przeszłości Żyro grał m.in. w Legii Warszawa, Wolverhampton czy Pogoni Szczecin. Wraz z Piastem - trzecią drużyną minionego sezonu - będzie miał szansę zagrać w europejskich pucharach (eliminacje Ligi Europy).

Więcej o: