Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Media: Sobota znalazł nowy klub. Były reprezentant Polski wraca do Ekstraklasy!

Po siedmiu latach gry w zagranicznych klubach Waldemar Sobota wraca do Polski. Jak poinformował Marcin Torz z "Super Expressu", 33-latek zostanie piłkarzem Śląska Wrocław, z którego przed laty wyjechał za granicę.

1 lipca 2020 roku Waldemar Sobota stał się wolnym zawodnikiem. 33-latkowi skończył się kontrakt z niemieckim St. Pauli, którego nie przedłużono. Oficjalnej informacji na temat przyszłości 18-krotnego reprezentanta Polski jeszcze co prawda nie ma, ale Marcin Torz z "Super Expressu" poinformował, że doświadczony pomocnik w przyszłym sezonie zagra w Śląsku Wrocław.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Waldemar Sobota znalazł nowy klub. Były reprezentant Polski wraca do Ekstraklasy!

Dla Soboty będzie to powrót do Ekstraklasy i Śląska. W klubie z Wrocławia występował on bowiem w latach 2010-2013. W trzy lata rozegrał wówczas 120 spotkań, w których strzelił 19 goli i zaliczył 21 asyst. Dobrą grą zapracował na transfer do FC Brugge, które w sierpniu 2013 roku zapłaciło za niego milion euro.

W drużynie Vitezslava Lavicki Sobota zastąpi Przemysława Płachetę, który kilka dni temu odszedł do Norwich City. Angielski klub zapłacił za niego 3 mln euro.

Przeczytaj także: