Kwiatkowski zareagował na zwolnienie z PZPN. Wymownie

Informacja o zwolnieniu Jakuba Kwiatkowskiego przez PZPN pojawiła się w mediach już kilka dni temu, ale sam zainteresowany nie odniósł się do niej oficjalnie. Mimo wszystko dał w dość wymowny sposób do zrozumienia, co sądzi o decyzji polskiej federacji. Nie ma mowy o pomyłce. Te słowa zabolą Cezarego Kuleszę i resztę pracowników.

Ostatnie miesiące nie są najlepsze dla PZPN-u pod względem wizerunkowym. Doszło do wielu kompromitacji, zaczynając od afery premiowej po MŚ w Katarze, przez zaproszenie na pokład samolotu reprezentacji osoby skazanej za korupcję, a na sporze medialnym z dziennikarzem Piotrem Żelaznym kończąc. I kiedy wydawało się, że atmosfera wokół federacji się poprawia, wówczas wybuchł kolejny skandal. Dziennikarze poinformowali o zwolnieniu Jakuba Kwiatkowskiego, czyli rzecznika prasowego PZPN i team managera reprezentacji. Dopiero dwa dni później związek oficjalnie potwierdził te plotki

Zobacz wideo Jeszcze 5 lat temu Michał Probierz nie chciał być selekcjonerem. „Młodzieżówka była, jak moje dziecko"

Jakub Kwiatkowski zareagował na zwolnienie. Wszystko jasne. To zaboli PZPN

"Decyzją selekcjonera reprezentacji Polski oraz dyrektora Departamentu Komunikacji i Mediów Jakub Kwiatkowski zakończył współpracę z PZPN" - napisała federacja w lakonicznym komunikacie na platformie X w czwartkowy poranek.

Wcześniej na zwolnienie zareagował sam Kwiatkowski. Choć nie wydał oficjalnego oświadczenia, to już w środowy wieczór opublikował na InstaStory wymowny wpis, którym nie tylko potwierdził utratę posady, ale pośrednio dał do zrozumienia, co sądzi o decyzji PZPN. 

Zamieścił screena jednego z artykułów dziennika "Rzeczpospolita" autorstwa Stefana Szczepłka. "Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) zrobił kolejny krok świadczący o tym, że zarządzają nim amatorzy, kompromitujący się na każdym kroku i w każdej sprawie" - można przeczytać.

Te słowa ewidentnie uderzają w PZPN, choć jeszcze bardziej wymowny jest tytuł. "Kolejna kompromitacja PZPN. Dyzmów ci u nas dostatek" - czytamy. Tym samym wydaje się, że Kwiatkowski wyraził jasny stosunek do decyzji podjętej przez PZPN w jego sprawie. Dodatkowo opublikował link, odsyłając fanów do zapoznania się z całym tekstem.

Jakub Kwiatkowski reaguje na zwolnienie z PZPNJakub Kwiatkowski reaguje na zwolnienie z PZPN Screen z https://www.instagram.com/stories/kuba_kwiat/3252029965720098850/

Reprezentanci Polski żegnają Kwiatkowskiego. Opinia publiczna wciąż nie może pogodzić się ze zwolnieniem 

46-latek pracował przy kadrze przez ponad 10 lat. W tym czasie zdobył sympatię wielu pracowników oraz piłkarzy, o czym świadczą emocjonalne wpisy. Za współpracę podziękował mu m.in. Matty Cash. "Gdyby nie Ty, przyjacielu, nie miałbym możliwości gry w tej reprezentacji. Co za dobry człowiek. Będzie nam Ciebie brakowało, przyjacielu" - napisał piłkarz Aston Villi.

Nie tylko Kwiatkowski był oburzony zwolnieniem. Na decyzję PZPN negatywnie zareagowali też eksperci. "Dzień bez dramy z PZPN/kadrą dniem straconym. Akurat Kwiatkowski był jedną z lepszych, rzetelniejszych osób w związku", "PZPN stracił jednego z ostatnich profesjonalistów", "Rozpad wszystkiego, co w reprezentacji było dobrego, trwa w najlepsze. Pada jeden z ostatnich bastionów jakości i profesjonalizmu, pozytywnie rozumianej normalności" - pisali

Jak na razie nie wiadomo, kto zastąpi Kwiatkowskiego. Role team managera i rzecznika prasowego mają zostać rozdzielone między osoby, które już pracują w federacji. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA