Zieliński na okładce słynnej gazety! Ogłosili sensacyjną wiadomość

Kontrakt Piotra Zielińskiego z SSC Napoli wygasa w czerwcu przyszłego roku, przez co jego klubowa przyszłość wciąż stoi pod znakiem zapytania. Włoskie media rozgrzewa dyskusja na temat możliwego transferu Polaka, a chętnych na jego usługi wśród gigantów Serie A nie brakuje. W czwartkowy poranek Zieliński pojawił się na okładce "Corriere dello Sport". Włosi informują, gdzie ostatecznie może on wylądować.

Piotr Zieliński to jeden z najbardziej zasłużonych pomocników włoskiego Napoli. Szczególnie w poprzednim sezonie 86-krotny reprezentant Polski przyczynił się do zdobycia przez klub mistrzostwa Włoch, po czym na jego cześć w Neapolu tworzono nawet murale. Zieliński jest związany z zespołem od ponad siedmiu lat, jednak wydaje się, że w przyszłym roku obie strony mogą się rozstać.

Zobacz wideo Co za słowa Piotra Zielińskiego! "Spełnienie dziecięcych marzeń"

Inter i Juventus mają chrapkę na Zielińskiego. Polak znalazł się na okładce Corriere dello Sport

Polak już podczas ostatniego okna transferowego był bardzo bliski odejścia z Napoli. Wówczas bardzo chętnie zgłaszały się po niego kluby z Arabii Saudyjskiej, które proponowały mu horrendalnie wysokie zarobki. Niedawno Piotr Zieliński potwierdził, że mógł trafić na Bliski Wschód. - Prawdy było dużo w tym wszystkim. Ale podjąłem taką decyzję, że chciałem jeszcze coś osiągnąć tutaj w Europie, powalczyć, pograć w Lidze Mistrzów. I uznałem, że to jeszcze nie jest ten czas, żeby polecieć za pieniędzmi - przyznał.

29-latek zdecydował się zostać w drużynie Napoli, które za wszelką cenę chce obniżyć jego zarobki. Obecnie Piotr Zieliński inkasuje około 4-4,5 mln euro, jednak prezes mistrzów Włoch Aurelio De Laurentiis naciska, żeby piłkarz zgodził się na obniżkę do około 3 mln. Nie zapominajmy, że umowa Polaka z włoskim klubem wygasa dokładnie 30 czerwca 2024 roku. Wszystko to sprawia, że naszym klasowym pomocnikiem interesuje się mnóstwo klubów.

W czwartkowym wydaniu dziennika "Corriere dello Sport" Piotr Zieliński był głównym bohaterem numeru. Jego twarz znalazła się na okładce gazety, a tuż obok widnieją nazwy dwóch gigantów Serie A - Interu Mediolan oraz Juventusu. O ile o zainteresowaniu ze strony pierwszego z klubów wiadomo było od dobrych kilku tygodni, tak o zespole Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika nie mówiło się tak dużo.

Według włoskich dziennikarzy obie drużyny liczą, że 29-latek nie przedłuży kończącego się kontraktu, przez co niebawem będzie można pozyskać go za darmo. A będzie to możliwe już w styczniu, ponieważ dozwolonym jest, aby takie umowy zawierać na sześć miesięcy przed wygaśnięciem aktualnego porozumienia.

Oprócz tego dziennikarze "Corriere dello Sport" dodają, że Zieliński nie przedłuży kontraktu z Napoli, które chce zredukować jego zarobki. "Napoli. Polak nie podpisze, będzie licytacja. Zablokowane negocjacje z De Laurentiisem sprawiają, że może być wolny już 30 czerwca. Zhang (chiński prezes Interu - red.) myśli o kolejnym podpisaniu piłkarza za darmo. Ale Juventus też jest w grze, próbując zagwarantować sobie taką opcję" - czytamy.

Wcześniej media podawały, że klub z Mediolanu jest w stanie zaproponować Polakowi czteroletni kontrakt i 4-4,5 mln plus dodatkowe bonusy za sezon. - W tej chwili się nie kontaktowaliśmy z Piotrem, ale monitorujemy graczy, którym wygasają umowy. Teraz jest za wcześnie, by interweniować. Zieliński to utalentowany gracz, ale dla dobra Napoli mam nadzieję, że uda mu się znaleźć porozumienie - mówił kilka dni temu dyrektor generalny Interu Giuseppe Marotta, jednak możliwe, że są to jedynie przekomarzania z mediami. Marotta jest mistrzem w ściąganiu piłkarzy, którym kończy się kontrakt, dlatego bardzo możliwe, że już teraz pracuje nad transferem Polaka. Nie wiadomo natomiast, jaką ofertę może przygotować Juventus.

W obecnym sezonie Zieliński wystąpił w zespole mistrzów Włoch w 19 meczach, zdobywając trzy bramki i tyle samo asyst. Aktualnie Napoli z 24. punktami zajmuje dopiero piąte miejsce w Serie A.

Więcej o:
Copyright © Agora SA