Probierz się odpalił. Zaczął odpowiadać krytykom

Michał Probierz kilka dni temu został oficjalnie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski, a już dzień później ruszył na pierwsze mecze i rozpoczął obserwacje spotkań polskich kadrowiczów. Wybór byłego selekcjonera młodzieżówki jednak nie spodobał się wszystkim. W programie "Loża Piłkarska" 51-letni szkoleniowiec odpowiedział na krytykę. - Wypomina mi się, że nic nie osiągnąłem. Przypominam, że moje zespoły grały regularnie w europejskich pucharach, a nie były to topowe zespoły w Polsce - przyznał.

Przed nowym selekcjonerem reprezentacji Polski i jego sztabem niezwykle intensywny czas. Probierz przebywa właśnie we Włoszech, gdzie ogląda poczynania kadrowiczów, a jego asystenci są m.in. na meczach Bundesligi i ekstraklasy. Już 5 października poznamy pierwsze powołania za kadencji 51-latka. Tydzień później czeka go debiut.

Zobacz wideo Kontrowersje po wyborze Michała Probierza! Niejednogłośna decyzja

Michał Probierz o celu na najbliższe tygodnie. "Wygrać"

W niedzielne przedpołudnie Probierz był gościem "Loży Piłkarskiej". Tam zdradził m.in. jaki jest jego cel na najbliższy czas.  - Dla nas aktualnie liczy się wyłącznie wynik. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy zrezygnowali z szansy awansu na mistrzostwach Europy. Nie ma czasu na budowanie, jak ktoś chce budować, to od razu go nie ma, co pokazuje przeszłość - przyznał i dodał: - Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla mnie najważniejsze to wygrać dwa pierwsze spotkania, aby mecz z Czechami był meczem o wszystko. 

Co selekcjoner zrobi, aby poprawić atmosferę w reprezentacji, która ostatnio nie należała do najlepszych? - Zawsze atmosferę tworzą wyniki. Trudno mi oceniać poprzednika, bo to był mój zwierzchnik, a także to selekcjoner o uznanym nazwisku. Z mojej perspektywy mogę powiedzieć, że robiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby mu pomóc. Teraz zrobimy wszystko, aby atmosfera była dobra i żeby zawodnicy chętnie przyjeżdżali na kadrę.

- Ten wywiad to już temat zamknięty i na ten temat nie rozmawiam - powiedział na temat wywiadu Roberta Lewandowskiego i dodał: - To zawodnik, którego każdy trener chciałby mieć. To jest jednak sport zespołowy, każdy musi pracować na wynik. Wierzę, że Robert zrobi wszystko, aby pomóc tej drużynie.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Selekcjoner nie zdradził jednak, kto może otrzymać powołanie na najbliższe zgrupowanie. - O personaliach nie rozmawiam. Na to przyjdzie czas 5 października. Każdy zawodnik ma szansę. Jak ktoś jest dobrym piłkarzem, to dostatnie szansę na grę. Liczy się drużyna. Wszyscy muszą być odpowiedzialni. Nie ma sytuacji, że jeden zawodnik ma piłkę, a reszta się chowa. Nie będziemy robić żadnej rewolucji, wykorzystamy najlepszych piłkarzy. Zawsze będą jakieś kontrowersje, ale to decyzja trenera i sztabu. 

Michał Probierz odpowiedział krytykom. "Wypomina mi się"

Pod koniec rozmowy Probierz wyjawił, jak zareagował na zaufanie i szansę od Cezarego Kuleszy. - Zasłużyłem na to. Poświęciłem się bardzo mocno piłce. W wieku 23 lat ukończyłem pierwszy kurs trenera. Później pracowałem z dziećmi i grałem w Bundeslidze. Później doznałem kontuzję i kilka miesięcy później byłem już trenerem Polonii Bytom. 

- Wypomina mi się, że nic nie osiągnąłem. Przypominam, że moje zespoły grały regularnie w europejskich pucharach, a nie były to topowe zespoły w Polsce - dodał odpowiadając tym samym wszystkim krytykom.

Więcej o: