Media: Michał Probierz poszedł na całość

Już niedługo reprezentacja Polski rozegra pierwsze mecze pod wodzą nowego selekcjonera. Michał Probierz już wysłał szeroką listę powołanych na październikowe spotkania. Selekcjoner poszedł na całość - wytypował około 50 nazwisk. PZPN ogłosił też, kiedy zostanie podjęta ostateczna decyzja o tym, kto będzie miał szansę zagrać przeciwko Wyspom Owczym i Mołdawii.

Nowy trener reprezentacji Polski miał bardzo mało czasu na dokonanie wstępnej selekcji. Kilka dni przed ostatecznym wyborem selekcjonera rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski przyznał, że informację o powołaniach trzeba wysłać do klubów najpóźniej do niedzieli 24 września.

Zobacz wideo Probierz się wzrusza? "Nie jestem chłodnym sukinsynem"

Probierz już wysłał wstępną listę. PZPN podał termin ogłoszenia ostatecznych powołań

Michał Probierz wyrobił się przed tym terminem. Według informacji portalu Meczyki.pl selekcjoner rozesłał wstępne powołania już w piątek 22 września. Na szerokiej liście znalazło się około 50 nazwisk. Oczywiście nie wszyscy zawodnicy, którzy mają być gotowi do przyjazdu na zgrupowanie ostatecznie się na nim znajdą. Nie jest jednak zaskoczeniem, że nowy trener na wszelki wypadek chce mieć możliwość szerokiego wyboru. To normalna praktyka, którą stosował również Fernando Santos.

PZPN wystosował też komunikat, w którym poinformował kiedy poznamy finalny kształt kadry na najbliższe spotkania w eliminacjach do mistrzostw Europy. "Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że powołania na październikowe mecze z Wyspami Owczymi i Mołdawią zostaną ogłoszone w czwartek 5 października po meczach Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy" - napisano.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To oznacza, że pierwsze powołania Michała Probierza powinniśmy poznać późnym wieczorem w czwartek 5 października. Ostatnie mecze pucharowe rozpoczynają się dopiero o godzinie 21:00, więc informacja o kształcie kadry powinna pojawić się najwcześniej około godziny 23:00.

Michał Probierz jako selekcjoner zadebiutuje 12 października. Wtedy Biało-Czerwoni zagrają na wyjeździe z Wyspami Owczymi. Trzy dni później na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się mecz z Mołdawią. Obecnie reprezentacja Polski zajmuje przedostatnie miejsce w grupie eliminacyjnej za Czechami, Albanią, Mołdawią, a tylko przed Wyspami Owczymi. Dla Polaków to ostatnia szansa, by spróbować wywalczyć bezpośredni awans na Euro 2024.

Więcej o: