Prezydent Duda zareagował na decyzję PZPN-u o meczu z Rosją. "Nie gra się z bandytami!"

"Nie gra się z bandytami!" - napisał w reakcji na wpis prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezarego Kuleszy prezydent Andrzej Duda. PZPN przekazał, że nie zamierza rozgrywać meczu barażowego o awans na mistrzostwa świata z Rosją w wyniku inwazji na Ukrainę.

Na skutek agresji Rosji na Ukrainę UEFA podjęła już kilka wiążących decyzji na niekorzyść agresora. Finał Ligi Mistrzów, który miał się odbyć w Sankt Petersburgu, ostatecznie został przełożony do Paryża. Ponadto wszystkie rosyjskie i ukraińskie kluby oraz reprezentacje będą rozgrywać swoje domowe spotkania na neutralnym terenie.

Zobacz wideo Brzęczek eliminuje główny problem Wisły. "Szkoda, że tak późno"

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę >>

Kulesza przekazał konkretną decyzję PZPN-u w sprawie barażu z Rosją. "Koniec ze słowami"

Nie ma jednak konkretnej decyzji odnośnie półfinału baraży, który reprezentacja Polski ma zagrać przeciwko Rosji w marcu. Do tej pory ukazało się jedynie wspólne oświadczenie PZPN-u, a także federacji czeskiej i szwedzkiej, w którym zaznaczyły, że "nie wyobrażają sobie gry na terytorium Rosji, która dokonała inwazji na Ukrainę".

Nie zagramy barażu z Rosją! Jasna postawa PZPN: Czas na czyny!Nie zagramy barażu z Rosją! Jasna postawa PZPN: Czas na czyny!

W sobotę prezes PZPN, Cezary Kulesza przekazał jednak, że Polska nie ma zamiaru rozgrywać meczu barażowego z Rosją. "Koniec ze słowami, czas na czyny! Reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja" - napisał na Twitterze.

Jest reakcja prezydenta Dudy na deklarację Kuleszy. "I słusznie"

Na wpis Kuleszy odpowiedział już prezydent Andrzej Duda. "I słusznie, Panie Prezesie. Nie gra się z bandytami!" - przekazał. 

Trzech kolejnych piłkarzy pożegna się z reprezentacją? Kosowski wskazuje nazwiskaKulisy decyzji PZPN ws. barażu z Rosją. "Rozmawiali Lewandowski i Glik"

Przypomnijmy, że mecz Polski z Rosją w Moskwie w ramach półfinału baraży był zaplanowany na 24 marca o godzinie 18:00. Na razie nie wiadomo, jak na decyzję PZPN-u zareaguje FIFA.

Mateusz Klich i Kamil GlikMateusz Klich solidaryzuje się z Ukrainą w walce z agresorami z Rosji

Więcej o: