Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

MŚ 2022 rozszerzone? Reprezentacja Polski miałaby łatwiej o awans

Prezydent FIFA Gianni Infantino powiedział, że już na mistrzostwach świata 2022 w Katarze może zagrać 48 drużyn. Taka zmiana zwiększyłaby szanse reprezentacji Polski na awans.

MŚ 2022 w Katarze odbędą się w listopadzie i grudniu ze względu na zbyt wysokie temperatury latem. Nie będzie to jednak jedyna wielka zmiana. Niewykluczone, że po raz pierwszy w historii na mundialu zagra aż 48 drużyn - do tej pory rozszerzenie tego turnieju planowano od MŚ 2026 (odbędą się w USA, Kanadzie i Meksyku).

- Czy stanie się to w 2022 roku? To możliwe. Dlaczego nie? - powiedział Infantino zapytany o tę kwestię.

Zbigniew Boniek ma propozycje "od poważnych klubów"

Prezydent FIFA był gościem na corocznym kongresie azjatyckich federacji piłkarskich. Przekonywał tam, że Azja zyska na rozszerzeniu mundialu. Do tej pory azjatycka konfederacja miała cztery pewne miejsca na mundialu oraz miejsce w barażu interkontynentalnym. Po powiększeniu MŚ zyskałaby kolejne cztery miejsca.

Niewykluczone, że w przypadku większej liczby drużyn, część spotkań odbyłaby się poza Katarem. Ostateczne decyzje mają zostać podjęte w pierwszym kwartale 2019 roku.

Cristiano Ronaldo wskazał swoich rywali do zdobycia Złotej Piłki

Eliminacje MŚ 2022 w strefie europejskiej mają ruszyć jesienią 2020 roku. Do tej pory Europa miała zagwarantowanych 13 miejsc, po rozszerzeniu dostałaby trzy dodatkowe miejsca, co dałoby reprezentacji Polski większe szanse na awans.

Na powiększonych MŚ zagrałoby jeszcze sześć ekip z Ameryki Południowej, osiem z Azji, dziewięć z Afryki, jedna z Oceanii i sześć z Ameryki Północnej i Środkowej. O pozostałe dwa miejsca zawalczyłoby w barażach sześć drużyn w miniturnieju rozgrywanym w kraju organizatora mundialu.

Neymar ma kłopoty. Grozi mu sześć lat pozbawienia wolności

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ