Wielki powrót Jerzego Brzęczka o krok! Może przejąć inną reprezentację

Jerzy Brzęczek jest w ścisłym gronie kandydatów do objęcia reprezentacji Kosowa - poinformował portal Sportowefakty.wp.pl. Według informacji Sport.pl sytuacja ma wyjaśnić się do końca tygodnia.

Już blisko rok minął od momentu, w którym Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Od zwolnienia 49-letni szkoleniowiec nie podjął żadnej pracy, choć w tym czasie łączony był z posadami w Wiśle Płock, Wiśle Kraków czy Legii Warszawa.

Zobacz wideo Trenerskie gwiazdy odpadają z gry o reprezentację Polski. Faworyt jest tylko jeden [SPORT.PL LIVE #4]

W ostatnich tygodniach Brzęczek rozmawiał z Jagiellonią Białystok, jednak ostatecznie na pracę na Podlasiu się nie zdecydował, a trenerem zespołu został Piotr Nowak. Jak się okazało, za decyzją Brzęczka stała możliwość objęcia innej posady.

Brawa dla Fajdka. Brawurowy atak na Lewandowskiego to nie tylko jego głosBrawa dla Fajdka. Brawurowy atak na Lewandowskiego to nie tylko jego głos

Jak poinformował portal Sportowefakty.wp.pl, Brzęczek może zostać selekcjonerem reprezentacji Kosowa. Były trener m.in. Lechii Gdańsk, GKS-u Katowice czy Wisły Płock odbył już rozmowy w kosowskiej federacji i teraz czeka na jej decyzję. Według informacji Sport.pl ta ma zapaść do końca bieżącego tygodnia. 

Brzęczek poprowadzi kadrę Kosowa?

Co ciekawe, w ostatnich tygodniach z posadą selekcjonera reprezentacji Kosowa łączony był Adam Nawałka. Jak się okazało, kosowscy dziennikarze usłyszawszy, że trenerem ich kadry może zostać były selekcjoner reprezentacji Polski, błędnie pomyśleli o Nawałce - nie uwzględnili w swoich prognozach Brzęczka.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kosowo zostało członkiem FIFA i UEFA w maju 2016 roku. W eliminacjach MŚ w 2018 drużyna ta zdobyła tylko jeden punkt i zajęła ostatnie miejsce w grupie za Finlandią, Turcją, Ukrainą, Chorwacją i Islandią. Podobnie było w eliminacjach do mundialu w Katarze, w których Kosowo zdobyło pięć punktów, czym zakończyło rywalizację z Gruzją, Grecją, Szwecją i Hiszpanią na ostatnim miejscu.

Wielka Krokiew w ZakopanemTVP szykuje niespodziankę na PŚ w skokach w Zakopanem. Wielki powrót

Lepiej było w eliminacjach Euro 2020. W nich Kosowo zdobyło 11 punktów, ustąpiło w grupie Czechom i Anglikom. Kadra ta wyprzedziła jednak Bułgarię i Czarnogórę.

Więcej o: