Wielki hit nie dla Wojciecha Szczęsnego! "Zaszczepił się jako ostatni"

Wojciech Szczęsny nie zagra w hitowym starciu o Superpuchar Włoch, w którym Juventus zmierzy się z Interem Mediolan. Massimiliano Allegri zdradził powody absencji polskiego bramkarza.

Wojciech Szczęsny w ostatnim meczu ligowym został bohaterem Juventusu. Najpierw zespół z Polakiem w składzie odrobił straty i w ciągu kilkunastu minut ze stanu 1:3 wyszedł na prowadzenie 4:3. Kilka minut później polski bramkarz musiał ratować zwycięstwo Juve.

W 83. minucie gry po kolejnej interwencji VAR Davide Massa podyktował rzut karny dla Romy za zagranie ręką Matthijsa De Ligta. Co więcej, Holender obejrzał także drugą żółtą i czerwoną kartkę, przez co Juventus musiał kończyć spotkanie w "dziesiątkę".  Wojciech Szczęsny stanął jednak na wysokości zadania i wygrał pojedynek z Lorenzo Pellegrinim, utrzymując jednobramkowe prowadzenie Juve.

Wojciech Szczęsny nie zagra w meczu o Superpuchar Włoch

Szczęsny byłby bardzo potrzebny Juventusowi w spotkaniu o Superpuchar Włoch z Interem Mediolan. Jak się jednak okazało, Polak nie zagra w tym meczu w wyjściowym składzie, a szczegóły przekazał Massimilliano Allegri. - Z Interem zagra Perin. Szczęsny przyjedzie na stadion w ostatniej chwili. Musimy przestrzegać protokołu - powiedział trener Juventusu. - Wszyscy zawodnicy przyjęli szczepionkę, ale Szczęsny zrobił to jako ostatni. Nie ma jeszcze "green passa", dlatego przyjedzie na stadion w ostatniej chwili i usiądzie na ławce - dodał Allegri na oficjalnej konferencji prasowej.

Dla Allegriego to tym ważniejszy mecz, że ma okazję na wywalczenie pierwszego trofeum po powrocie do Turynu. - Zagramy przeciwko najsilniejszej drużynie w lidze, która jest mocna i bardzo pewna siebie. Cokolwiek się zdarzy na boisku, musimy iść własną drogą - dodał trener Juventusu.

Początek spotkania o Superpuchar Włoch, który zostanie rozegrany na San Siro w Mediolanie, w środę o 21:00. Relacja ze spotkania na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.