To będzie nowy zespół Roberta Kubicy? Wyciekły kluczowe informacje

Do sieci wyciekły informacje dotyczące zespołu, którego barw prawdopodobnie będzie bronić Robert Kubica w nowym sezonie w wyścigach długodystansowych w MŚ WEC.

Wciąż nie wiadomo, w którym zespole będzie jeździł Robert Kubica w kolejnym sezonie podczas mistrzostw świata WEC w wyścigach długodystansowych. W ostatnich dniach pojawiały się spekulacje, że będzie to włoski zespół, Prema-Iron-Lynx, którego samochód Polak testował pod koniec listopada.

Zobacz wideo Czy Robert Kubica ma jeszcze jakiekolwiek szanse w Formule 1?

Teraz pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Oficjalna strona internetowa długodystansowych mistrzostw świata WEC poinformowała, że rozpoczyna nową kampanią dotyczącą kolejnego sezonu WEC, który wystartuje w połowie marca 2022 roku. Przy nazwisku Roberta Kubicy możemy dostrzec zdjęcie Polaka jeszcze w barwach belgijskiego zespołu WRT, który reprezentował w 2021 roku, ale w polu przynależności klubowej na nowy sezon zostało umieszczone już logo Iron Lynx i wymowny napis "Racing with Ferrari". 

Robert Kubica będzie miał nowy zespół w samochodowych wyścigach MŚ w WEC?Robert Kubica będzie miał nowy zespół w samochodowych wyścigach MŚ w WEC? screen/ WEC

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kubica będzie jeździł we włoskim teamie? "To bardzo prawdopodobne"

Na razie nie pojawiło się oficjalne oświadczenie nowego teamu polskiego kierowcy, ale wszystko wskazuje na to, że będzie nim właśnie włoski zespół Iron Lynx, który ściśle współpracuje z Ferrari. "Czy Kubica pewnego dnia założy czerwony kombinezon, czego był bliski w roku 2012, mając podpisaną przedwstępną umowę z Ferrari na starty w F1? To bardzo prawdopodobne" - napisał dziennikarz Łukasz Kuczera na portalu WP Sportowefakty.

W poprzednim sezonie Kubica w barwach WRT wygrał mistrzostwo ELMS. Polakowi partnerowali wówczas Louis Deletraz i Yifei Ye. Ostatni z nich osiągał na tyle dobre wyniki, że zamieniono jego licencję ze srebrnej na złotą. W nowym sezonie Kubicę w belgijskiej ekipie ma zastąpić Sean Gelael, który dotychczas jeździł w zespole JOTA. Istnieje ponadto spore prawdopodobieństwo, że do Indonezyjczyka dołączą również Tom Blomqvist i Stoffel Vandoorne.

Decyzja o zmianach w zespole WRT spowodowana jest kwestiami finansowymi i sponsorskimi. Załoga JOTA do tej pory była finansowana przez rodzinę Galaelów, dzięki czemu 25-latek z Indonezji miał możliwość rywalizowania z innymi kierowcami. Zdobyte dzięki temu środki miały zapewniać konkurencję w składzie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA