Fajer TV okrada polskie stacje telewizyjne. "Podjęliśmy odpowiednie kroki"

Stacje Canal+ oraz Polsat Sport są nielegalnie odbierane w Palestynie - informują "Wirtualne Media". - To oczywiście nielegalne udostępnianie sygnału Canal+, podjęliśmy już odpowiednie kroki - mówi Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+.

W sobotę, 22 maja palestyńska telewizja Fajer TV1 pokazała mecze, które pokazywały Canal+Premium (Real Madryt - Villareal) oraz Polsat Sport Premium. Oba kanały nie są dostępne w Palestynie.

Zobacz wideo Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera! "Historia dzieje się na naszych oczach" [ELEVEN SPORTS]

Rzecznik Canal+: Podjęliśmy już odpowiednie kroki

Logo polskiego nadawcy w palestyńskiej telewizji sprytnie zostało przysłonięte logiem arabskiej stacji. - To oczywiście nielegalne udostępnianie sygnału Canal+, podjęliśmy już odpowiednie kroki - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ dla "Wirtualnych Mediów".

Nieoficjalnie mówi się, że proceder z udziałem palestyńskiej stacji ma miejsce już od kilku miesięcy, a odbiór Fajer TV1 możliwy jest m.in. przez jej stronę internetową.

Fajer TV jest niezależną telewizją nadającą od 1996 roku. W jej portfolio znajdują się trzy kanały i jedna stacja radiowa. Widzowie mogą oglądać zróżnicowane tematycznie programy, filmy i seriale, ale również wydarzenia sportowe. Palestyńska telewizja teraz pozyskała niedostępny na jej terytorium sygnał najprawdopodobniej z nielegalnego streamingu.

W dobie pandemii streamy, czyli realizowane na żywo strumieniowe transmisje danych, stały się podstawową metodą komunikacji wielu branż. Streamy czy też live’y można podzielić na niekomercyjne lub komercyjne. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.