Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

GKS Katowice wysłał specjalny list do Zbigniewa Bońka! Chce natychmiastowego zawieszenia rozgrywek

Marek Szczerbowski, prezes GKS-u Katowice, wysłał specjalny list do Zbigniew Bońka, prezesa PZPN. Drugoligowy klub chce natychmiastowego zawieszenia rozgrywek.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej w porozumieniu z Ekstraklasą S.A. podjął decyzję o kontynuowaniu rozgrywek ekstraklasy oraz I i II ligi.  - W Polsce mamy problem, jest eskalacja epidemii, ale na czwartek na godzinę 15 nie ma podstaw do zawieszenia rozgrywek - przyznał Zbigniew Boniek w rozmowie z Romanem Kołtoniem w programie "Prawda Futbolu" na YouTube. W Polsce są jednak kluby, które nie chcą grać. Piłkarze drugoligowej Legionovii Legionowo odmówili wyjazdu na najbliższy mecz ligowy z Górnikiem Polkowice, a GKS Katowice chce natychmiastowego zawieszenia rozgrywek w związku z rozprzestrzeniającym się w Polsce koronawirusem (COVID-19).

Marek Szczerbowski, prezes GKS-u Katowice, wysłał w tej sprawie specjalny list do Zbigniew Bońka. Oto jego treść:

Szanowny Panie Prezesie, w nawiązaniu do Uchwały nr III/42 z dnia 12 marca 2020 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników wnosimy o natychmiastowe zawieszenie rozgrywek II ligi piłkarskiej do odwołania. Uzasadnienie: Nadrzędną wartością ponad wszelkie inne, z naszego punktu widzenia jest bezpieczeństwo i zdrowie uczestników imprez w tej szczególnej sytuacji

GKS Katowice chce natychmiastowego zawieszenia rozgrywekGKS Katowice chce natychmiastowego zawieszenia rozgrywek GKS Katowice

GKS Katowice zajmuje obecnie trzecie miejsce w II lidze. Zespół Rafała Góraka walczy o awans do I ligi, ale na tę chwilę traci jeden punkt do drugiego Górnika Łęczna i sześć do liderującego Widzewa Łódź. Do wyższej ligi awansują bezpośrednio dwie pierwsze drużyny w tabeli.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Aplikacja Football LIVEAplikacja Football LIVE Sport.pl