Szymon Marciniak zaczyna mundial w Katarze. Poprowadzi hit turnieju

Szymon Marciniak nie dostał żadnego meczu w pierwszej kolejce, ale swoją pracę na mundialu zacznie w drugiej serii spotkań. Przydzielono mu jeden ze szlagierów fazy grupowej mistrzostw świata, w którym Francja zagra z Danią.

Szymon Marciniak był rozważany jako sędzia meczu otwarcia Katar - Ekwador (0:2), ale ostatecznie FIFA wyznaczyła do tego spotkania Włocha Daniele Orsato. Polak nie dostał żadnego meczu w pierwszej kolejce fazy grupowej mistrzostw świata. Zastanawiano się, kiedy dostanie swoją szansę na mundialu. Nie trzeba będzie czekać.

Zobacz wideo Dariusz Szpakowski ocenia Polaków: To jedyny pozytyw

Najpierw o nominacji dla Marciniaka poinformował Łukasz Gikiewicz, a potem sam zainteresowany nam potwierdził, że będzie głównym arbitrem jednego z hitów drugiej kolejki fazy grupowej. Poprowadzi starcie w grupie D Francja - Dania. Mistrzowie świata nie mieli większych problemów z Australią i wygrali 4:1. Z kolei półfinaliści mistrzostw Europy rozczarowali w swoim pierwszym meczu w Katarze, remisując bezbramkowo z Tunezją.

Cristiano RonaldoTransferowa bomba z udziałem Cristiano Ronaldo? Real Madryt reaguje

Marciniak będzie pracował ze swoim zespołem. Na liniach pomogą mu Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei Tomasz Kwiatkowski będzie jako sędzia VAR.

Dla Marciniaka, Listkiewicza i Sokolnickiego to trzeci międzynarodowy turniej, podczas którego sędziują. Wcześniej byli arbitrami spotkań na Euro 2016 i MŚ 2018. Listkiewicz był też asystentem VAR na meczu otwarcia tegorocznego mundialu.

Dariusz SzpakowskiTaka przyszłość czeka Szpakowskiego w TVP. Dyrektor zdradził szczegóły

Mecz Francja - Dania w sobotę 26 listopada o godzinie 17:00, czyli krótko po spotkaniu Polski z Arabią Saudyjską.

Więcej o: