El. MŚ 2018. Skandal w meczu Peru - Kolumbia. Falcao tłumaczył rywalom, że nie muszą wygrać? [wideo]

W meczu ostatniej kolejki kwalifikacji do mistrzostw świata w strefie CONMEBOL, Peru zremisowało u siebie z Kolumbią 1:1. Włoski dziennikarz opublikował wideo, które ma kwestionować zachowania fair play piłkarzy obu drużyn.

Znany włoski dziennikarz Tancredi Palmeri opublikował na swoim Twitterze film, na którym widać, jak Kolumbijczyk Radamel Falcao rozmawia pod koniec meczu z rywalami. Włoch pisze, że pogawędka miała związek z przekonaniem Peruwiańczyków do tego, że remis zadowala oba zespoły i premiuje je awansem na mundial

Peru doprowadziło do wyrównanie w 76. minucie meczu za sprawą Pablo Guerrero i stało się jasne, że przy takim wyniki awansują obie ekipy. Reprezentacja Peru jednak nie zwalniała tempa i dążyła do wygrania tego meczu. 

Pod koniec meczu byliśmy jednak świadkami podejrzanej sytuacji. Sprawa dotyczy piłkarza Monaco Radamela Falcao, który podchodził do kolejnych Peruwiańczyków i żwawo gestykulował prosząc o przekazanie dalej tej informacji. 

Wycinek stał się hitem Internetu i zobaczyły go już miliony widzów na całym świecie. Zdecydowana większość komentarzy mówi o bardzo nieetycznym zachowaniu Kolumbijczyków, którzy powinni wywalczyć remis na boisku, a nie prosząc rywali o zaprzestanie ataków. 

Więcej o: