Tyle Natalia Kaczmarek zarobi za srebro mistrzostw świata. Pokaźna suma

Natalia Kaczmarek w środę 23 sierpnia zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w Budapeszcie w biegu na 400 metrów. Polka za imponujące osiągnięcie otrzyma nie tylko krążek, ale również pokaźną premię. Ile zrobiła Natalia Kaczmarek?

Natalia Kaczmarek w środę 23 sierpnia zajęła drugie miejsce w finałowym biegu na 400 metrów podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. Polka uzyskała czas 49,57 s, a więc jedynie 0,09 s od jej rekordu życiowego. Pierwsze miejsce uzyskała Marileidy Paulino z Dominikany, a podium uzupełniła Sada Williams z Barbadosu. Wszystkie panie zarobiły pokaźne sumy, ale mogły jeszcze więcej. 

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Tyle Natalia Kaczmarek zarobiła za drugie miejsce na mistrzostwach świata w Budapeszcie

Każda z medalistek biegu na 400 metrów zapewniła sobie miejsce w prestiżowe historii światowej lekkoatletyki. Nie oznacza to jednak, że to jedyna gratyfikacja za niesamowite osiągnięcie. Światowa federacja lekkoatletyczna dla każdego ze sportowców przygotowała odpowiednie premie za miejsce na podium. 

Oczywiście najwięcej zarobiła Marileidy Paulino, która zajęła pierwsze miejsce. Na Dominikankę czeka premia w wysokości 70 tysięcy dolarów, czyli około 288 tysięcy złotych. Natalia Kaczmarek przybiegła za nią o 0,20 s później i wywalczyła drugie miejsce. Za srebrny medal przysługuje jej gratyfikacja w wysokości 35 tysięcy dolarów, czyli około 144 tysięcy złotych. Z kolei trzecia Sady Williams otrzyma 22 tysiące dolarów, czyli około 90 tysięcy złotych. 

Każda z zawodniczek mogła zarobić jeszcze więcej. Konkretnie 100 tysięcy dolarów, czyli ponad 410 tysięcy złotych. Warunek był jednak niezwykle trudny do spełnienia - ta kwota przysługuje każdemu, kto pobije aktualny rekord świata. W przypadku biegu na 400 metrów zwyciężczyni musiałaby pobić czas aż 47,60 s, który pozostaje rekordem od 1985 roku.

Natalia Kaczmarek w Budapeszcie będzie miała jeszcze szansę, by powiększyć dorobek medalowy i finansowy. Kobieca sztafeta 4x400 metrów musiałaby jednak zakończyć zmagania na podium. Do zawodów przystąpi jednak w osłabionym składzie, co nie daje wielkich szans na medal. Gdyby jednak udało się go wywalczyć, to nagrody do podziału między cztery biegaczki również są satysfakcjonujące. Pierwsze miejsce otrzyma 80 tysięcy dolarów (ok. 330 tysięcy złotych), drugie 40 tysięcy dolarów (ok. 165 tysięcy dolarów), a trzecie 20 tysięcy dolarów (ok. 82 tysiące złotych).

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Eliminacje sztafety kobiet 4x400 metrów zaplanowano na sobotę 26 sierpnia o godzinie 19:55. Wziąć w niej udział może pięć polskich zawodniczek: Natalia Kaczmarek, Aleksandra Formella, Marika Popowicz-Drapała, Alicja Wrona-Kutrzepa, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.