Michał Kwiatkowski wygrywa Tour de Pologne!

Michał Kwiatkowski wygrał 75. Tour de Pologne! Najlepszy na ostatnim etapie był Simon Yates, ale polski kolarz utrzymał przewagę, którą miał przed ostatnim etapem. Końcówka etapu była jednak niezwykle emocjonująca i trzymała w napięciu do ostatnich sekund wyścigu.

Polski kolarz Michał Kwiatkowski okazał się najlepszy w Tour de Pologne. Na ostatnim siódmym etapie Sky kontrolowało wydarzenia, ale tylko do pewnego momentu.  Po tym jak od peletonu odłączyła się mała grupa z  Michałem Kwiatkowskim i jedynym Henao (obaj Sky) i zaczęło się robić nerwowo. Kolumbijczyk jednak szybko stracił siły i Kwiatkowski musiał radzić sobie sam. 

Na kilka kilometrów przed końcem w pojedynkę zaatakował Simon Yates, który tracił do Polaka 39 sekund. Na trzy kilometry przed końcem przewaga Yatesa niebezpiecznie zwiększyła się do 33 sekund, a dodatkowo zawodnik zgarnąłby 10 sekund bonifikaty za wygranie etapu, co oznaczałoby zwycięstwo w całym wyścigu. Brytyjski kolarz zaczął jednak tracić siły, a grupa kolarzy przyśpieszyła walcząc o jak najwyższe miejsce, to bardzo pomogło Michałowi Kwiatkowskiemu.  

W rezultacie Kwiatkowski pewnie dojechał do mety w Bukowinie Tatrzańskiej, mając zaledwie 12 sekund straty do Yatesa. 

Kwiatkowski jechał bardzo pewnie i uważnie w całym wyścigu. Polak odniósł dwa etapowe zwycięstwa, a raz zajął trzecie miejsce. 

Ostatnim Polakiem, który wygrał Tour de Pologne, był Rafał Majka, który triumfował w 2014 roku.