Tour de Pologne

  • Polski sport w żałobie. Nie żyje Jan Brzeźny

    Polski sport w żałobie. Nie żyje Jan Brzeźny

    "Wujku, peleton tam w górze właśnie zyskał genialnego lidera. Przed Tobą kolejny, najpiękniejszy wyścig" - pisała Paulina Brzeźna-Bentkowska. Tak poinformowała o śmierci legendy polskiego kolarstwa, Jana Brzeźnego. Olimpijczyk z 1976 roku i...

    Agnieszka Piskorz,
  • Nie żyje polski olimpijczyk. Zwyciężył w Tour de Pologne

    Nie żyje polski olimpijczyk. Zwyciężył w Tour de Pologne

    W czwartkowe popołudnie dotarły do nas smutne wieści. W wieku 89 lat zmarł Józef Beker, który brał udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 1964 roku. W swojej karierze zanotował także zwycięstwo w Tour de Pologne.

    Piotr Więcławek,
  • To pytanie w 'Milionerach' uczestnik zapamięta na długo. Znasz odpowiedź?
  • Nie żyje polski olimpijczyk i zwycięzca Tour de Pologne

    Nie żyje polski olimpijczyk i zwycięzca Tour de Pologne

    Smutną informację podało Towarzystwo Przyjaciół Będzina. W nocy z 30 września na 1 października zmarł Bogusław Fornalczyk - wybitny polski kolarz, zwycięzca Tour de Pologne z 1958 roku, reprezentant Polski na igrzyskach olimpijskich. "Jego...

    Bartosz Naus,
  • Fatalne wieści z Tour de Pologne. Kibice tego się nie spodziewali

    Fatalne wieści z Tour de Pologne. Kibice tego się nie spodziewali

    Dominika Włodarczyk wycofała się z Tour de Pologne - poinformował niedawno dziennikarz Karol Górka. "Przykre wieści przed startem" - napisał w mediach społecznościowych. Dodał, że powodem były kwestie zdrowotne. Tuż po tym głos zabrała również sam...

    Hubert Pawlik,
  • Koszmar na Tour de Pologne. Zawodnik w śpiączce

    Koszmar na Tour de Pologne. Zawodnik w śpiączce

    Tegoroczne Tour de Pologne odbywało się w cieniu ogromnej kraksy i wielu kontrowersji. W 3. etapie wyścigu najbardziej ucierpiał Filippo Baroncini. Dyrektor UAE Team Emirates Mauro Gianetti udzielił wywiadu Onetowi, gdzie zdradził, jak wygląda sta...

    Norbert Amlicki,
  • Oto triumfator Tour de Pologne! Tak Majka pożegnał się z wyścigiem

    Oto triumfator Tour de Pologne! Tak Majka pożegnał się z wyścigiem

    Za nami Tour de Pologne 2025! Ostatnim etapem była jazda na czas w Wieliczce, będąca pożegnaniem Rafała Majki z polskim wyścigiem. Doświadczony kolarz dał z siebie wszystko, ale to nie wystarczyło do wygrania klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą...

    Kacper Marciniak, Hubert Rybkowski,
  • Wszyscy czekali na to, co zrobi Majka. Jest nowy lider Tour de Pologne!

    Wszyscy czekali na to, co zrobi Majka. Jest nowy lider Tour de Pologne!

    Szósty etap Tour de Pologne oznaczał dużo jazdy pod górę na tatrzańskich podjazdach i z metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Na nieco ponad 2 kilometry przed metą na czele ucieczki był Rafał Majka, który szykował pozycję do finiszu dla kolegi z zespołu....

    Hubert Rybkowski,
  • Tak Kubica poradził sobie w Tour de Pologne. Sceny na mecie

    Tak Kubica poradził sobie w Tour de Pologne. Sceny na mecie

    - To głównie pasja, ale przygotowanie też. Rower jest dla mnie fajną odskocznią do wyciszenia, także mentalnego i bardzo dużo mi dał, także w trudnych czasach - powiedział Robert Kubica tuż przed tym, jak sam wsiadł na rower i ruszył w Tour de...

    Sebastian Kowalski,
  • Tylko nie to! Kwiatkowski wycofuje się z Tour de Pologne. Oto powód
  • Tak Rafał Majka dał na imię swojej córce. To nie żart

    Tak Rafał Majka dał na imię swojej córce. To nie żart

    Rafał Majka ogłosił zakończenie kariery. Jako jeden z powodów podał miłość do bliskich. - Brakowało mi rodziny. Całe życie na walizkach, poza domem - oświadczył. Kolarz ma żonę - Magdalenę, z którą doczekał się dwójki dzieci - syna i córki. Niewie...

    Norbert Amlicki,
  • Dramat tuż przed metą Tour de Pologne! Reprezentant Polski mówi, jak było

    Dramat tuż przed metą Tour de Pologne! Reprezentant Polski mówi, jak było

    Za nami pierwszy etap tegorocznego Tour de Pologne. Etap bardzo emocjonujący, pełen zwrotów akcji i walki o zwycięstwo dosłownie do ostatnich metrów. Niestety nie obyło się bez kraks. Jedna wydarzyła się dość szybko, bo już na ok. 40. kilometrze....

    Bartosz Królikowski,
  • To były ostatnie metry. Polak wypalił wprost po I etapie Tour de Pologne

    To były ostatnie metry. Polak wypalił wprost po I etapie Tour de Pologne

    Rozpoczęła się 82. edycja Tour de Pologne. W poniedziałek kolarze przejechali pierwszy etap. Jako pierwszy do mety dojechał Holender Olav Kooij. Najlepszy z Polaków okazał się Stanisław Aniołkowski, który finiszował na szóstej pozycji. Obaj po...

    Filip Macuda,
  • Wybierają ucieczkę z Polski. Gorzkie słowa o sytuacji w kraju. 'Nie ma'
  • Co za finisz I etapu Tour de Pologne! To było 1,5 km przed metą!

    Co za finisz I etapu Tour de Pologne! To było 1,5 km przed metą!

    Co za finisz pierwszego etapu 82. Tour de Pologne! Kolarze rozpoczęli rywalizację we Wrocławiu i pokonali niespełna 200 kilometrów na trasie z metą w Legnicy. Walka o triumf toczyła się dosłownie do ostatnich metrów w wielkim peletonie, który...

    Bartosz Królikowski,
  • Nawrocki nie dostał zaproszenia, Wałęsa tak. 'Dzieją się dziwne rzeczy'
  • To dlatego Rafał Majka kończy karierę. Ogłosił powód

    To dlatego Rafał Majka kończy karierę. Ogłosił powód

    Rafał Majka wystartuje po raz ostatni w Tour de Pologne, co kolarz potwierdził już w sobotę. Teraz jest już jasne, że trwa ostatni sezon z udziałem Majki. Zwycięzca TdP z 2014 r. ogłosił zakończenie kariery w rozmowie z Eurosportem. - Tak naprawdę...

    Aleksander Bernard,
  • Pilne wieści ws. Majki przed Tour de Pologne! Była 8:00, gdy to ogłosił

    Pilne wieści ws. Majki przed Tour de Pologne! Była 8:00, gdy to ogłosił

    Rafał Majka w poniedziałek wyjedzie na trasę Tour de Pologne. Już wiadomo, że do rywalizacji przystąpi jako lider zespołu UAE-Team Emirates. Po raz pierwszy w historii swoich startów w tym wyścigu założy też koszulkę mistrza Polski. Tegoroczna...

    Błażej Winter,
  • Pilne wieści ws. Majki przed Tour de Pologne. Pierwszy raz w historii

    Pilne wieści ws. Majki przed Tour de Pologne. Pierwszy raz w historii

    Rafał Majka to jedna z największych postaci polskiego kolarstwa. Doskonale zdają sobie z tego sprawę w jego zespole UAE-Team Emirates, który podjął kluczową decyzję przed Tour de Pologne. Dotyczy ona roli 35-latka. - Zależy nam na utrzymaniu dobre...

    Hubert Rybkowski,
  • Ależ 'transfer' Roberta Kubicy! Zaskoczył wszystkich

    Ależ "transfer" Roberta Kubicy! Zaskoczył wszystkich

    - Mamy fajnego newsa - ogłasza w rozmowie ze Sport.pl Czesław Lang, szef Tour de Pologne. - Wystartują u nas Robert Kubica i Bartosz Zmarzlik - cieszy się organizator jednego z największych na świecie wyścigów kolarskich. Początek tegorocznej edyc...

    Subskrypcja
  • Koniec Tour de Pologne. Polacy wygrali w dwóch klasyfikacjach

    Koniec Tour de Pologne. Polacy wygrali w dwóch klasyfikacjach

    Zakończyła się 81. edycja Tour de Pologne. Ostatni etap wyścigu wygrał Holender Olav Kooij, ale ostatecznym zwycięzcą klasyfikacji generalnej został - bez żadnego zaskoczenia - Duńczyk Jonas Vingegaard, który utrzymał pierwsze miejsce. Są też dobr...

    Bartosz Naus,
  • Sceny na finiszu etapu Tour de Pologne! Co za występ

    Sceny na finiszu etapu Tour de Pologne! Co za występ

    Thibau Nys zwyciężył szósty, królewski etap Tour de Pologne na trasie z Wadowic do Bukowiny Tatrzańskiej. Mimo że był to dla niego trzeci triumf w wyścigu, to i tak najprawdopodobniej zwycięzcą rywalizacji zostanie Jonas Vingegaard. Rafał Majka...

    Hubert Pawlik,
  • Co za wpadka TVP podczas transmisji z Tour de Pologne. W sieci zawrzało

    Co za wpadka TVP podczas transmisji z Tour de Pologne. W sieci zawrzało

    Niemałą wpadkę zaliczyło TVP Sport podczas transmisji czwartego etapu tegorocznego Tour de Pologne. W końcowej fazie, gdy rozstrzygały się losy tego kto zwycięży, zamiast kolarzy kibice przed telewizorami zobaczyli niespodziewane obrazki. Internau...

    Bartosz Królikowski,
  • Rafał Majka ma problem. Przepaść w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne

    Rafał Majka ma problem. Przepaść w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne

    Tour de Pologne powoli się rozkręca! Największa kolarska impreza w Polsce rozpoczęła się w poniedziałek 12 sierpnia na etapie Wrocław - Karpacz (156,1 km), a dzień później zawodników czekała 15-kilometrowa jazda na czas z Mysałkowic do Karpacza. N...

    Bartosz Królikowski,
  • Oto zwycięzcą pierwszego etapu Tour de Pologne. Co za akcja!

    Oto zwycięzcą pierwszego etapu Tour de Pologne. Co za akcja!

    Belg Thibau Nys z zespołu Lidl-Trek został zwycięzcą pierwszego, blisko 160-kilometrowego etapu Tour de Pologne. Utalentowany kolarz wyszedł na prowadzenie dopiero na ostatnich metrach przy Orlinku, ale jego atak i ucieczka od peletonu była...

    Aleksander Bernard,
  • Kapitalne wieści ws. Rafała Majki. Cała Polska na to czekała!

    Kapitalne wieści ws. Rafała Majki. Cała Polska na to czekała!

    Na niedawno zakończonym Tour de France zabrakło Rafała Majki, który nie został wybrany przez jego zespół UAE Team Emirates. Już niedługo rozpocznie się Tour de Pologne. I tym razem zobaczymy w akcji jednego z najlepszych polskich kolarzy. Oficjaln...

    Michał Salamucha,
  • Organizatorzy Tour de Pologne ogłosili, co zrobią. Koniec kolarstwa, jakie znamy
  • To jest hit. Jeden z najlepszych kolarzy świata pojedzie w Tour de Pologne

    To jest hit. Jeden z najlepszych kolarzy świata pojedzie w Tour de Pologne

    Jonas Vingegaard stoczył kolejną pasjonująca batalię z Tadejem Pogacarem, ale tym razem musiał uznać jego wyższość w tegorocznym Tour de France. Po zakończeniu wyścigu Duńczyk udzielał wywiadów, w których zdradził swoje dalsze plany na ten sezon....

    Marcin Jaz,
  • Alarm ws. Tour de Pologne. Wszystko przez wybory. Takiej źle jeszcze nie było
  • Nie żyje współorganizator Tour de Pologne. 'Ciężka, wyczerpująca choroba'