Snooker. Polak powalczy o mistrzostwo Europy do lat 21

W Polsce rośnie gwiazda snookera. Kacper Filipiak zagra w finale mistrzostw Europy do lat 21. Jest to największe osiągnięcie w historii polskiego snookera - podaje Eurosport

W półfinale mistrzostw Europy 16-letni Kacper Filipiak pokonał Anglika Sama Harveya 5:4. Rywalem Polaka będzie Szkot Michael Leslie, który w swoim półfinale pokonał 5:3 Duane'a Jonesa. Stawką spotkanie będzie nie tylko tytuł najlepszego juniora na Starym Kontynencie, ale przede wszystkim prawo startu w przyszłym sezonie w rozgrywkach zawodowych. Jeżeli Polak będzie górą w finale to już za kilka miesięcy będzie startował w kwalifikacjach do najważniejszych turniejów na świecie, w których biorą najlepsi z O'Sullivanem, Selbym, Higginsem na czele - czytamy na stronie internetowej Eurosportu ? .

Półfinałowy mecz był niezwykle zacięty i z początku wydawało się, że Polak jest na straconej pozycji. Filipiak odrabiał straty od 1:3 i 3:4, a w decydującej partii debiutant wykorzystał błąd Anglika i doprowadził kluczową partię do szczęśliwego końca.

Finałowe spotkanie odbędzie się w czwartek o godzinie 16.

Wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź - Sport.pl na Facebooku ?

Więcej o: