Polska legenda wręczyła medal Dawidowi Kubackiemu. Piękne obrazki

Dawid Kubacki odebrał we wtorek brązowy medal zdobyty na skoczni normalnej na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Wręczyła mu go polska legenda sportu.

Dawid Kubacki zdobył w niedzielę brązowy medal w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Po złoto sięgnął niezawodny w tym sezonie Japończyk Ryoyu Kobayashi, a srebro przypadło również niespodziewanie Austriakowi Manuelowi Fettnerowi.

Zobacz wideo Kubacki potrafi wstawać z kolan. "Większość zawodników by się nie podniosła"

Legenda polskiego sportu wręczyła medal Kubackiemu

Dawid Kubacki po zakończeniu niedzielnego konkursu otrzymał tylko upominek. Ceremonia wręczenia medali skoczków została bowiem zaplanowana na wtorek. Polak dotarł na nią ubrany w biały, piękny kombinezon. Tuż przed godziną 13 czasu polskiego Dawid Kubacki otrzymał brązowy medal i kwiaty. Medal wręczyła mu Maja Włoszczowska, legenda polskiego sportu, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim. Potem nie zabrakło oczywiście japońskiego hymnu. Zawodnicy pozowali też do zdjęć i serdecznie gratulowali sobie zdobytych medali.

 

W piątek o godz. 12 czasu polskiego rozpoczną się kwalifikacje do konkursu na skoczni dużej (HS 140). Walka o medale zaplanowana jest w sobotę również o godz. 12. W poniedziałek odbędzie się konkurs drużynowy mężczyzn.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.