Karl Geiger atakuje polską kontrolerkę. "Muszę zadać to pytanie"

- Czy regulamin dla kobiet został zmieniony z dnia na dzień, po tylu dyskwalifikacjach? - wścieka się lider Pucharu Świata Kar Geiger po konkursie drużyn mieszanych w Pekinie. Dyskwalifikacja jego rodaczki sprawiła, że stracił on szansę na medal.

Reprezentacja Niemiec nie awansowała do drugiej serii konkursu drużyn mieszanych w skokach narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Wszystko z powodu dyskwalifikacji Kathariny Althaus za nieregulaminowy kombinezon. Tę sytuację ostro skomentował Karl Geiger, lider Pucharu Świata. 

Zobacz wideo Stracona szansa na medal. "Wydaje się, że misja Kruczka powoli dobiega końca"

Karl Geiger uderza w Agnieszkę Baczkowską. "Igrzyska to nie czas na tak liczne dyskwalifikacje"

Najbardziej dostało się Polce Agnieszce Baczkowskiej, która odpowiada za kontrole sprzętu w kobiecych zawodach. Jedna z organizatorek zawodów podjęła decyzję o dyskwalifikacji aż pięciu zawodniczek. Polka wyjaśniła w wywiadzie dla Sport.pl, że nie miała innego wyjścia, a zespoły dostały dzień wcześniej ostrzeżenie co do kombinezonów, z którego jednak nie skorzystały. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dyskwalifikacje znacząco odbiły się na wynikach konkursu, a oburzenia tym faktem nie krył Karl Geiger. Niemcy nie awansowali do drugiej serii, a skoczek dał wyraz rozgoryczeniu na Instagramie. 

"Trzymamy się przepisów bez względu na wszystko! Niemniej jednak muszę zadać to pytanie: czy regulamin dla kobiet został zmieniony z dnia na dzień, przy tylu dyskwalifikacjach?!? To nie był odpowiedni czas ani odpowiednie miejsce, aby zdyskwalifikować tak wielu sportowców z różnych narodów..." - czytamy we wpisie lidera Pucharu Świata. 

 

Sara Takanashi kończyła konkurs zalana łzami. Czy FIS faktycznie przesadził z dyskwalifikacjami?

Oprócz Kathariny Althaus, która została wicemistrzynią olimpijską w konkursie indywidualnym, zdyskwalifikowana została również m.in. Sara Takanashi. Obrazki płaczącej i przepraszającej japońskich kibiców skoczkini będą jednym z najbardziej pamiętnych momentów igrzysk olimpijskich w Pekinie. 

Do tej pory FIS nie był tak stanowczy podczas kontroli sprzętu w trakcie imprez najwyższej rangi. Tym razem stało się inaczej. To wyraźny sygnał od federacji, że granice związane z eksperymentowaniem przy wyposażeniu skoczków zostały już przekroczone. Koszt tak surowego podejścia okazał się ogromny.

Sytuacja, do której doszło w konkursie mikstów, sprawiła, iż zaczęto głośno mówić o potrzebie poważnej dyskusji na temat sprzętu i regulaminu - i to z udziałem trenerów. Na razie są to tylko życzeniowe pogłoski, ale niewykluczone, iż dalsza część sezonu pokaże, że faktycznie trzeba zasiąść do ogólnej debaty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA