WOW! Kapitalny bieg polskiej sztafety 4x400 kobiet i awans do finału!

Fenomenalny występ polskiej sztafety 4x400 m! Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic z czasem 3.23,10 wygrały swój półfinał. To kapitalny wynik!

Kapitalny to mało powiedziane. Ale wróćmy do początku Jako pierwsza pobiegła Anna Kiełbasińska, która pokonała 400 metrów w 51, 01 sekund i przekazała pałeczkę Idze Baumgart-Witan, która była jeszcze szybsza (50.24). Jako trzecia pobiegła Małgorzata Hołub-Kowalik, która osiągnęła czas 50.43. Ostatnia popędziła Justyna Święty-Ersetic. Jej czas - 51.42 - był najgorszy, ale sprinterka z Raciborza ewidentnie odpuściła końcówkę, gdy wygranie biegu było pewne. Zresztą, Polki prowadziły od początku do końca. Biało-czerwone przebiegły 1600 metrów w czasie: 3.23,10. To rekord Polek w tym sezonie.

Zobacz wideo "Jeśli Fajdek zmieni szlafrok na habit, to wystartuje na IO w 2032 roku"

Anita Włodarczyk ze złotym medalem w rzucie młotem na OI w TokioAnita Włodarczyk szczerze: Wielu myślało, że to mój koniec. Spadłam na samo dno

A zarazem drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki. Polki szybciej pobiegły jedynie na mistrzostwach świata w Dosze - 3:21.89. Drugie miejsce w naszym półfinale zajęły Kubanki - 3.24,04, a trzecie Belgijki - 3.24,08. Finał zaplanowany jest na sobotę o godz. 14:30 czasu polskiego.

"Totalny wstyd. Żenujące". USA wzburzone po sztafecie 4x100 metrów

Z kolei w drugim półfinale Amerykanki przebiły nawet wynik Polek i osiągnęły czas 3:20.86. To najlepszy wynik w tej fazie w historii (dotąd rekordem było 3:21.42 także Amerykanek, ale z Rio de Janeiro). Lepszy czas od Polek uzyskały też Jamajki. Ponadto do finału awansowały Brytyjki oraz - dzięki czasom - Holenderki i Kanadyjki.

Kolejny sukces?

Przypomnijmy, że w minioną sobotę polska sztafeta mieszana 4x400 m (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński) zdobyła złoty medal i w finale poprawili rekord Europy i rekord olimpijski czasem 3.09,87. Złote medale otrzymali również ci, którzy biegli w eliminacjach, czyli: Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan oraz Dariusz Kowaluk.

Więcej o: