Piotr Myszka na czwartym miejscu po dziewięciu wyścigach w klasie RS:X

Reprezentujący AZS AWFiS Gdańsk Piotr Myszka awansował po trzecim dniu olimpijskiej rywalizacji na czwarte miejsce w klasyfikacji w klasie żeglarskiej RS:X na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Ósme miejsce z kolei zajmuje Zofia Noceti-Klepacka (Legia Warszawa).

W środowych wyścigach Piotr Myszka zajmował dwukrotnie piąte i raz drugie miejsce. Po ukończeniu dziewięciu wyścigów Polak z dorobkiem 41 punktów zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyprzedzają go Kiran Badloe z Holandii (26), Mattia Camboni z Włoch (34) i Thomas Goyard z Francji (39). Polak traci do niego więc tylko dwa punkty.

Zobacz wideo Marzyła o medalu igrzysk, odpadła w 1/8 finału. "Przeszkoda nie do pokonania"

Zofia-Noceti Klepacka na ósmym miejscu

Nieco słabiej radziła sobie w środę Zofia Noceti-Klepacka. Polka zajmowała odpowiednio siódmą, ósmą i drugą lokatę, co po dziewięciu wyścigach daje jej ósme miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 61 punktów. Na trzech pierwszych miejscach znajdują się Brytyjka Emma Wilson (22), Chinka Lu Yunxiu (23) i Francuzka Charlie Picon (25).

Piotr Myszka jest reprezentantem klubu AZS AWFiS Gdańsk oraz windsurfingowej Kadry Olimpijskiej Londyn 2012. Dwukrotnie wywalczył mistrzostwo świata w klasie RS:X (2010, 2016), a także ma za sobą udział na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Zofia Noceti-Klepacka z kolei występuje na igrzyskach po raz czwarty. W Atenach w 2004 roku zajęła 12. miejsce w klasie Mistral, w 2008 roku w Pekinie 7. miejsce w klasie RS:X, zaś w 2012 roku w Londynie wywalczyła brązowy medal (RS:X). Jest ponadto mistrzynią świata z Cascais z 2007 roku i trzykrotną mistrzynią Europy (Bułgaria 2011, Marsylia 2017, Sopot 2018).

Do końca rywalizacji pozostały trzy wyścigi. Ostatnie z nich w klasie RS:X odbędą się już w czwartek, a wyścig medalowy już w niedzielę.

Więcej o: