Wielka gwiazda igrzysk w Tokio znów się wycofała. Ma problemy mentalne

Simone Biles nie wróci do rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Tokio w czwartek. Amerykańska gimnastyczka i jedna z największych gwiazd imprezy w Japonii wciąż zmaga się z problemami mentalnymi i tym razem nie wystartuje w wieloboju indywidualnym.

Wydarzeniem dnia we wtorkowych zmaganiach gimnastyczek w Tokio nie był złoty medal Rosjanek, a wycofanie wielkiej gwiazdy Simone Biles. Amerykanka zrezygnowała z rywalizacji po pierwszej konkurencji, a powodem miała być kontuzja lub "problemy mentalne". Jej koleżanki zdołały wywalczyć srebro

Zobacz wideo "Iga Świątek nie wstydziła się łez. Było widać smutek"

Biles nie wróci do rywalizacji w Tokio w tym tygodniu. Zrezygnowała w wieloboju

Simone Biles w poniedziałek, po kwalifikacjach, napisała na Instagramie: "Czasami czuję, jakbym nosiła na barkach ciężar całego świata. Wiem, że potrafię go zrzucić i wyglądam, jakby wszystko było w porządku, ale czasem naprawdę jest ciężko". 

Marta Wieliczko ma olimpijskie srebro. Identycznie jak jej matka!Marta Wieliczko ma olimpijskie srebro. Identycznie jak jej matka!

Teraz okazało się, że Biles nie wróci do rywalizacji w Tokio w czwartek. Tego dnia miała wziąć udział w wieloboju indywidualnym. W kwalifikacjach do niego osiągnęła najwyższy wynik ze wszystkich gimnastyczek, ale nie wystartuje. 

Katarzyna Zillmann po zdobyciu srebrnego medalu igrzysk w Tokio (czwórka podwójna)Chaos, Spokój, Matka Teresa i Optymistka zdobyły medal! "Czarna ściana"

"Po dalszych badaniach zdrowotnych, Simone Biles wycofała się z finału wieloboju indywidualnego podczas igrzysk w Tokio, żeby skupić się na swoim stanie psychicznym. Simone dalej może pojawić się na starcie finału kolejnych indywidualnych zawodów. W jej miejsce w wieloboju wystąpi Jade Carey" - czytamy na oficjalnym profilu federacji amerykańskiej gimnastyki.

"Podkreślamy odwagę Simone w traktowaniu priorytetowo jej dobrego samopoczucia"

"Z całego serca wspieramy decyzję Simone i podkreślamy jej odwagę w traktowaniu priorytetowo jej dobrego samopoczucia. Jej odwaga pokazuje, że jest wzorem dla wielu sportowców" - dodano w oświadczeniu.

Iga Świątek odpadła w II rundzie igrzysk w TokioŚwiątek i Kubot mogą mieć nowych rywali po dramacie Badosy

Więcej o: