AP: Najlepsze igrzyska dla Polaków w XXI wieku! Ale nawet nie wiedzą, kto wystąpi

Reprezentanci Polski wrócą z Tokio odmienieni, jeżeli spełnią się przewidywania Associated Press. Według planu dziennikarzy Biało-Czerwoni zdobędą na igrzyskach olimpijskich 22 medale, z czego pięć złotych.

Agencja "AP" przewiduje dla Polaków jedne z najlepszych igrzysk w historii i najwyższy wynik w XXI wieku. W sumie 22 medale, które mają zdobyć Biało-Czerwoni w Tokio podzielą się na pięć złotych, dziesięć srebrnych oraz siedem brązowych. Rekordowym wynikiem reprezentantów Polski są igrzyska w Moskwie w 1980 roku, wtedy zdobyliśmy 32 medale (3 złote, 14 srebrnych, 15 brązowych).

Zobacz wideo Ile medali przywiozą Polacy z igrzysk olimpijskich w Tokio?

Polska zdobędzie więcej medali, niż przewiduje szef komisji? "Zdobędziemy 15 medali"

Tenisiści i tenisistki rozpoczną rywalizację już pierwszego dnia igrzysk - 24 lipca. Zarówno Iga Świątek, jak i Hubert Hurkacz będą w Tokio w gronie faworytów do medalu, jednak nie zagrają ze sobą w mikście, jak przewiduje Associated Press. Agencja typowała tę dwójkę do srebra IO w Tokio. Ponadto w rywalizacji singlistek wystąpi Magda Linette. Do turniejów debla zostały zgłoszone pary Hubert Hurkacz / Łukasz Kubot i Alicja Rosolska / Magda Linette. W mikście z kolei powalczyć mają Iga Świątek i Łukasz Kubot.

Hubert HurkaczZnamy rozstawienia w turnieju tenisistów na igrzyskach. Hurkacz wysoko

Pozostałe przewidywania wyglądają następująco: złoto na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobędą Paweł Fajdek (rzut młotem), reprezentacja Polski w siatkówce, wioślarska czwórka, reprezentacja w koszykówce 3x3 oraz Sandra Bernal (strzelectwo - trap). Na drugim miejscu podium staną natomiast Wojciech Nowicki (rzut młotem), Anita Włodarczyk (rzut młotem), Marcin Krukowski (rzut oszczepem), Maria Andrejczyk (rzut oszczepem), Marta Walczykiewicz (kajakarstwo), Daria Pikulik (kolarski omnium), dwójka Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo), czwórki podwójne kobiet i mężczyzn (wioślarstwo).

Ostatnie miejsce na podium typowane jest dla Malwiny Kopron (rzut młotem), Piotr Myszki (windsurfing), Aleksandry Kowalczuk (taekwondo), Tadeusza Michalika (zapasy), dwójka Mirosława Ziętarskiego i Mateusza Biskupa (wioślarstwo), sztafety 4x400 metrów kobiet oraz kajakowej czwórki kobiet.

Adam Małysz o Idze Świątek i Hubercie Hurkaczu: To jest korzyść dla całej PolskiZnamy rozstawienia w turnieju tenisistek na igrzyskach. Wysoki numer Igi Świątek

Nieco niższy wynik, choć wciąż dobry dla polskich reprezentantów w Tokio przewiduje szef polskiej misji olimpijskiej. - Od dwóch lat typuję, że zdobędziemy 15 medali. Wierzę w to, bo wystartują dla nas doświadczeni zawodnicy, za którymi ciągną się sukcesy. Wierzę w powtarzalność, jaką ci ludzie wypracowali. Są w naszej kadrze zawodnicy, którzy już wiele zwojowali, a dodatkowo jest też sporo młodzieży już z sukcesami i z dużymi nadziejami - przekonuje Marcin Nowak. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście Łukasza Jachimiaka, dziennikarza Sport.pl.

Więcej o: