Paraolimpiada Rio 2016. Natalia Partyka największą gwiazdą turnieju tenisistek stołowych

Natalia Partyka w Rio powalczy o czwarty z rzędu złoty medal paraolimpijski. Polka uchodzi za główną faworytkę w swojej klasie. "To największa gwiazda turnieju tenisa stołowego" - czytamy na oficjalnej stronie paraolimpiady.

W tenisie stołowym w Rio wystartuje 276 sportowców, rozdanych zostanie 29 kompletów medali. Tradycyjnie Chiny uchodzą za największą siłę, ale wśród gwiazd wymienia się sportowców z Europy i Korei Południowej. Walka będzie toczyć się w 11 klasach. Im niższy numer klasy, tym większy stopień niepełnosprawności.

Natalia Partyka rywalizuje w 10. klasie. I Polka uchodzi za największą gwiazdę i faworytkę do złota. Oficjalna strona igrzysk przypomina, że w 2008 roku Partyka była pierwszą w historii paraolimpijką, która wystąpiła także na igrzyskach olimpijskich. Tak jak w Pekinie, podobnie było w Londynie i Rio. Partyka starty w paraigrzyskach zaczęła w 2000 roku w Sydney, gdzie została najmłodszą uczestniczką w historii. Miała wtedy 11 lat. Polka jest trzykrotną złotą medalistką paraolimpijską, od 2008 roku nie przegrała meczu.

Za główną rywalkę Polki uważa się Brazylijkę Brunę Coste Alexandre, która zajmuje trzecie miejsce na świecie.

Zobacz wideo

US Open. Tenisiści noszą coraz dziwniejsze koszulki [ZDJĘCIA]

Więcej o: