MŚ klasy 49er w Zadarze: ostatnie olimpijskie eliminacje

W chorwackim Zadarze 7 maja rozpoczynają się Mistrzostwa Świata klasy 49er, ostatnia impreza eliminacyjna do Igrzysk Olimpijskich. Wśród polskich reprezentantów najwyżej sklasyfikowaną załogą jest Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Na starcie zobaczymy też Marcina Czajkowskiego i Jacka Piaseckiego oraz Tomasza Januszewskiego i Jacka Nowaka.

Oto relacja Krzysztofa Kuczyńskiego:

Przed nami Mistrzostwa Świata klasy 49er w Zadarze, Chorwacja. Ostatnia z trzech imprez żeglarskich wyznaczona jako wewnętrzna eliminacja do Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie.

Aktualnie na prowadzeniu w eliminacjach znajduje się załoga Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego (AZS AWFiS Gdańsk), ale załogi Marcina Czajkowskiego i Jacka Piaseckiego (YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot) oraz Tomka Januszewskiego i Jacka Nowaka (AZS UWM Olsztyn) będą walczyły do samego końca tej rywalizacji.

Mistrzostwa w Zadarze to koniec eliminacji, ale nie koniec kalendarza dla zawodników i trenera w tym roku. Już 18 maja wszystkie trzy załogi wystartują w Pucku w Pucharze PZŻ. W dniach 22-24 czerwca będzie można dopingować w co roku rewelacyjnie zorganizowanym Volvo Olympic Cup w Olsztynie.

W czasie tych regat oglądać można, na wyciągnięcie ręki, rywalizację naszych mistrzów z m.in. mistrzami olimpijskimi w klasie 49er. Impreza organizowana z tzw. "pompą" przez byłego trenera kadry olimpijskiej Adama Liszkiewicza.

7 i 8 lipca to dwa dni kiedy oglądać będzie można, ponownie na wyciągnięcie ręki, rywalizację 49er'ów w Sopocie. Będą to regaty połączone z regatami katamaranów A-Cat. Tydzień później druga edycja regat Lotto Cup w Gdyni, tuż przy bulwarze nadmorskim.

Cztery imprezy dla kibiców w Polsce, na których skiffy wywierają wrażenie to tylko część kalendarza. Puchar Świata na akwenie olimpijskim w Weymouth, Igrzyska, Mistrzostwa Europy 49er na Gardzie i Christmas Race w Palamos wypełniają tegoroczny kalendarz.

Nasze przygotowania i starty możliwe są dzięki PZŻ i Ministerstwu Sportu.

Dziękujemy także za wsparcie:

SLAM,

Kolaseum,

GoPro,

Miastu Gdynia,

Powerade,

GreenUp,

Fundacja Leszka Czarneckiego.

Trzymajcie kciuki!

Zespół 49er Team Polska

Mistrzostwa Świata zakończą bój o kwalifikacje do Londynu. Zobacz TUTAJ.

Więcej o: