PŚ w Hyeres: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński w wyścigu medalowym

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli 9. miejsce w finałach regat Pucharu Świata w Hyeres. Tym samym zawodnicy klasy 49er zakwalifikowali się do wyścigu medalowego, który startuje w piątek 27 kwietnia.

Ostatni dzień finałów okiem Krzysztofa Kuczyńskiego:

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) wystartują w wyścigu medalowym regat Semaine Olympique Francaise de Voile we francuskim Hyeres z dziewiątego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Jedyną przeszkodą w starcie może okazać się zbyt silny wiatr i oceaniczna fala, które według prognozy mają utrzymać się przez kolejne dni w tym rejonie. Bez względu na rozstrzygnięcia jest to zdecydowanie kolejny sukces tej załogi i całego zespołu 49er Team Polska prowadzony przez trenera Pawła Kacprowskiego.

Dwie kolejne załogi, które także rywalizowały w złotej grupie, zakończyły regaty na 17 miejscu - Tomek Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) oraz 21 miejscu - Marcin Czajkowski i Jacek Piasecki (YKP Gdynia/SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W przypadku Tomka i Jacka jest to bardzo wysoki wynik i chłopaki są zadowoleni. Marcin z Jackiem na pewno oczekiwali dużo więcej i pokażą jeszcze klasę w kolejnych regatach.

49er Team Polska

Nasze przygotowania i stary są możliwe dzięki PZŻ i Ministerstwu Sportu.

Wspierają nas także:

SLAM,

GoPro,

Kolaseum,

Miasto Gdynia,

Green-Up,

Under Armour,

Powerade,

Fundacja Leszka Czarneckiego

Relacje z regat Pucharu Świata w Hyeres możesz śledzić TUTAJ.

Więcej o: