Nikt inny nie mógł odebrać medalu jako pierwszy. Doskonała reakcja Włochów [WIDEO]

Leonardo Spinazzola pomimo kontuzji przyleciał na Wembley i wziął udział w ceremonii medalowej. Włosi docenili reprezentanta Włoch, który jako pierwszy odebrał złoty medal za wywalczenie mistrzostwa Europy, a poźniej świętował z kolegami wielki sukces na murawie, będąc noszonym przez nich na ramionach.

Włochy pokonały Anglię na Wembley 3:2 w rzutach karnych. Po regulaminowym czasie i dogrywce był remis 1:1 po bramkach Leonardo Bonucciego i Luke'a Shawa.

Zobacz wideo Kibice wdarli się na finał Euro 2020

Mateusz BorekTak Mateusz Borek zakończył finał Euro 2020. "Kłaniamy się legendzie"

W reprezentacji Roberto Manciniego przez cały turniej panowała świetna atmosfera. W sumie trener skorzystał z turnieju z 25 na 26 graczy. Nie zagrał tylko trzeci bramkarz Alex Meret. Jednym z najlepszych piłkarzy reprezentacji Włoch był Leonardo Spinazzola, który w wygranym 2:1 meczu z Belgią w ćwierćfinale Euro 2020 doznał zerwania ścięgna achillesowego i jego przerwa w grze potrwa około siedmiu-ośmiu miesięcy. Kontuzja piłkarza AS Romy była wielką stratą dla włoskiej kadry, która w półfinale i później finale musiała radzić sobie już bez niego. W ostatnich dwóch meczach zastąpił go Emerson Palmieri.

Piękny gest reprezentantów Włoch. Kontuzjowany Spinazzola odebrał medal jako pierwszy i był noszony na ramionach przez swoich kolegów

Leonardo Spinazzola później wrócił do rodzimego kraju, gdzie przeszedł operację. W niedzielę jednak przybył na Wembley, gdzie z trybun dopingował rodaków w meczu finałowym z Anglią. Po wygranej Włochów z Anglią piłkarza został doceniony przez swoich kolegów w wyjątkowy sposób. Lewy obrońca najpierw jako pierwszy odebrał medal podczas ceremonii medalowej, idąc z trudem o kulach na specjalnie zrobioną scenę i od czasu do czasu podskakując na jednej nodze, gdy przyjmował gratulacje.

Anglicy wściekli na Southgate'a. Nie zostawili na nim suchej nitki. Anglicy wściekli na Southgate'a. Nie zostawili na nim suchej nitki. "Kto k.... tak robi?!"

Później podczas świętowania zdobycia mistrzostwa Europy z trofeum na murawie, reprezentanci Włoch również nie zapomnieli o Spinazzoli, który wskoczył na barana jednego z kolegów, ciesząc się z triumfu.

Więcej o: