Szwecja nie odpuszcza Polsce! Tylko jedna zmiana w składzie. Tak będzie wyglądać jedenastka

Tylko jednej zmiany w podstawowej jedenastce ma dokonać selekcjoner reprezentacji Szwecji Janne Andersson na środowy mecz z Polską. Zamiast Marcusa Berga od pierwszej minuty ma wystąpić Robin Quaison.

Szwedzi mają już zapewniony awans do 1/8 finału Euro 2020, ale wciąż mogą wywalczyć pierwsze miejsce w grupie E, które pozwoli im na grę przeciwko jednej z drużyn, które awansują do fazy pucharowej z trzeciego miejsca w grupie. Dlatego też selekcjoner Janne Andersson nie zamierza oszczędzać swoich najlepszych zawodników i na mecz z Polską wystawi najmocniejsze zestawienie. 

Zobacz wideo

Jedyną zmianą w wyjściowym składzie reprezentacji Szwecji ma być zamiana napastnika - z Marcusa Berga na Robina Quaisona - donosi Piotr Piotrowicz, mieszkający w szwedzki trener piłkarski i pasjonat tamtejszego futbolu. Quaison był jednym z głównych bohaterów zwycięskiego starcia ze Słowacją (1:0) sprzed kilku dni, bo to właśnie on wywalczył decydujący rzut karny, który na bramkę zamienił Emil Forsberg.

Przypuszczalny skład środowego rywala Polaków ma się przedstawiać następująco:

Robin Olsen – Mikael Lustig, Victor Nilsson Lindelöf, Marcus Danielson, Ludwig Augustinsson – Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Kristoffer Olsson, Emil Forsberg – Alexander Isak, Robin Quaison.

Mateusz Klich Klich dostał pytanie o gwiazdę Szwedów. "Jeszcze zbyt wiele nie osiągnął, ale ma potencjał"

Mecz Polska - Szwecja w Petersburgu w środę 23 czerwca o godzinie 18:00. Przy wygranej z Polską Szwedzi zapewnią sobie zwycięstwo w grupie, przy remisie uplasują się co najmniej na drugiej pozycji, a porażka niemal na pewno zepchnie ich na trzecie miejsce. 

Gigantyczna wyprzedaż w Aliexpress! Sprzęt do ćwiczeń, ogrodu, ubrania nawet 70% taniej! Nie tylko podróbki!

Mural na żywo

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu (jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3) oraz największym ekranie LED w Warszawie na placu Unii Lubelskiej.

Więcej o: